Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Herec Kurt Russell omylem zničil jedinečnou akustiku Martin

Společnost C.F. Martin, založená v roce 1933, má mezi výrobci akustických kytar podobnou pozici jako značky Fender nebo Gibson v segmentu elektrických nástrojů. Starší kousky z produkce této firmy jsou dnes téměř vyvažovány zlatem a ve výjimečných případech si mohly např. filmové produkce některý z těchto unikátů vystavených v muzeu C.F. Martin dočasně pronajmout, což v současné době už neplatí.

Důvod? Při natáčení westernu Quentina Tarantina The Hateful Eight (Osm hrozných) se herci Kurtu Russellovi podařilo omylem zničit zapůjčený exemplář vintage Martinky vyrobené okolo roku 1870, a to takovým způsobem, že firemní kytaráři už nebyli schopni uvést nástroj, jehož cena byla vyčíslena na minimálně 400 000 dolarů (více než 8 milionů Kč), do původní podoby.

Filmová produkce počítala s tím, že v inkriminovaném okamžiku záběr sestříhá a finální destrukci bude podrobena jedna z šesti připravených kopií originálu. Tento záměr bohužel nevyšel a tak jediným pozitivem na celé akci je zřejmě nehraná reakce Russellovi filmové partnerky Jennifer Leighové, což můžete posoudit i na přiloženém videu.

Tagy Carl Martin humor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY