Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 17.11.2017 - 08:01

Hammettova stylovka LTD KH Ouija Natural

Společnost ESP přichází z dalšími signovanými modely kytar Kirka Hammetta z Metallicy, jejichž design je tentokrát inspirován spiritistickou deskovou hrou Ouija. V nabídce se objeví dvě limitované edice – první verze bude vyrobena ve firemním Custom Shopu ESP a výrobu druhé, finančně dostupnější varianty LTD KH Ouija Natural, zajistí asijská dceřiná společnost.

Model z produkce LTD má olšový korpus s topem z obláčkového javoru zdobeným grafikou Ouija a stejným dřevem je polepena i reverzní hlavice. Průchozí krk se subtilním profilem Extra Thin U (1. pražec 19 mm, 12. pražec 21 mm) je lepen ze tří kusů javoru a hmatník z macassaru (eben) o radiusu 350 mm nese 24 XJ jumbo pražců a polohové značky v podobě srpků měsíce a hvězd.

Přenos zvuku obstarávají dva aktivní humbuckery EMG – krkový EMG 60 a kobylkový EMG 81 ovládané samostatnými potenciometry hlasitosti, společnou tónovou clonou a třípolohovým páčkovým přepínačem. Šachta 9V baterie napájející obvod je umístěna na zadní straně těla.

Hardware tvoří uzamykatelné vibrato Floyd Rose doplněné zámky strun na nultém pražci (šířka 42 mm), srážečem a firemními ladicími strojky LTD. Veškeré kovové součásti jsou provedeny v černém chromu. Nástroj bude nabízen s transparentním lakem horní desky (Natural) v kombinaci s černým krkem a základnou korpusu.

Limitovaná edice LTD KH Ouija Natural bude vyrobena v počtu 666 kusů a v ceně cca 1 400 dolarů je zahrnuto také pevného pouzdro KH Ouija Form Fit, kde najdete i certifikát. Série mnohem dražší (asi 12 000 dolarů) sběratelské varianty od ESP, vycházející z Hammettova speciálu, má čítat pouhých 25 kusů.

Tagy LTD LTD KH Ouija Natural

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY