Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Superstrat Godin Derry Grehan Tread 1

Společnost Godin Guitars zařadila do série Artist nový superstrat Derry Grehan Signature Tread 1, navržený podle specifikací kytaristy a skladatele kanadské kapely Honeymoon Suite, která se může pochlubit cenou Juno Award (kanadské Grammy) i platinovými prodeji svých desek. Moderně koncipovaný, díky výrazné grafice „Tread“ okamžitě rozpoznatelný nástroj, nabízí aktivní elektroniku, nadstandardní herní komfort a kvalitní materiály.

Korpus tvoří centrální blok ze stříbrolistého javoru k němuž jsou přilepena topolová křídla, krk z jednoho kusu výběrového tvrdého javoru je přišroubován přes ergonomicky tvarovaný spoj, javorový hmatník o radiusu 12 palců nese 22 středně silných pražců medium jumbo a menzura byla vyměřena na klasických 25.5 palců.

Hardware kombinující černý a stříbřitý chrom sestává z dvouzvratného uzamykatelného vibrata Floyd Rose Original 1000 Series, zámků strun na nultém pražci (42 mm), trámcového srážeče a firemních ladicích strojků s převodovým poměrem 18:1. Podobně jako např. u stratů značky Charvel, ovlivněných designem osmdesátých let, zde nenajdeme zadní platový kryt šachty s kotvící destičkou a pružinami vibrata.

Podpisový model disponuje kobylkovým aktivním humbuckerem EMG 85 s Alnico magnety, vycházejícím z nestárnoucího konceptu PAF poskytujícího frekvenčně vyrovnaný a čitelný muzikální tón. Humbuckeru sekunduje krkový bezšumový single coil EMG SLV, navržený pro Stevea Lukathera. Oproti starší předloze EMG SAV poskytuje daná verze silnější výstup, průraznější atak a masivnější zvuk.

Jednoduché ovládání tvoří třípolohový páčkový switch a potenciometr společné hlasitosti s odporem 25 kiloohmů. Signatura Godin Derry Grehan Tread 1, ručně vyráběná v kanadských dílnách, je na americkém trhu dostupná za cenu cca 2250 dolarů. Kytara je dodávána společně s pevným pouzdrem, servisními klíči a dalšími doplňky.

„Jsem hrdý na to, že mé jméno je součástí řady kytar Godin Signature. Pozornost věnovaná detailům a jemnému řemeslnému zpracování mé nové kytary TR-1 Tread nemá konkurenci. Tým společnosti Godin se na tomto modelu opravdu vyřádil. Kytaru miluji.....a vy ji budete milovat také,“ říká Derry Grehan.

Tagy Godin Godin Derry Grehan Tread 1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY