Přejít k hlavnímu obsahu
Zdroj: godinguitars.com
Zdroj: godinguitars.com
Jan Hamerský -

Godin Session Desert Red HG MN LTD: přidaná kanadská hodnota

Limitovaný nutně není totéž co omezený, zvláště u modelu Session Desert Red HG MN LTD. Godin klasickou konstrukci stratu opět předělal k obrazu svému a za cenu Fenderova severoamerického standardu nabídl vedle kvality přidanou kanadskou hodnotu.

Největší Godinovou předností je hratelnost paradoxně poznamenaná nejméně. Kanadská firma se dlouhodobě snaží o co nejšetrnější přístup k životnímu prostředí a využívá zejména domácí dřeva. Proto je krk vyřezaný z javoru, tělo z lípy a struny jím procházejí, aby z poměrně lehkých dřev bylo co nejvíc muziky, čemuž napomáhá také zaoblený šroubovaný spoj. Rovněž přístup ke strunám na rubu kytary se bude líbit: široká kartuše v plastovém krytu.

Ze dřeva dostává maximum také skladba snímačů, která se u jiných značek moc nevidí; u krku a v mezipoloze dva tovární singly Godin GS-1 a u krku humbucker Seymour Duncan SH-11p z kategorie Custom. Hambinec má velmi hřejivé uhlazené středy. Pokud byste i přesto po něm chtěli ostřejší a jasnější vyjadřování, můžete ho rozepnout knoflíkem clony, to bych ale být vámi raději nedělal. Aspoň tedy testovaný kus v režimu „push“ trošičku bručel. Bez výhrad beru zas nastavitelné jednozvratné tremolo. Pozor, citlivé je i bez vibrapáky. Stačí na kobylku trochu zatlačit.

U krku plošší dvanáctistupňový rádius, Fenderu podobající se menzura 648 milimetrů a zaoblené spojení krku s tělem vypadají lákavě jen na papíře. Krk se totiž, jak je pro Godina typické, na pohmat jeví tlustší, jakoby převzatý z akustického nástroje. Možná proto se o něm v oficiálních specifikacích nic moc nedočtete. Máte-li už s Godinem jistou zkušenost, mávnete nad tím rukou. Zaskočení budou spíš všichni ostatní.

Považujete-li tedy Godin za originální standard a ne překombinovanou alternativu k Fenderu, Godin Session Desert Red HG MN LTD váš názor nijak nezmění. Je to výborná kytara za férovou cenu s několika podstatnými vylepšeními a pár nepodstatnými omezeními.

Tagy Godin Godin Session Godin Session Desert Red HG MN LTD Fender Fender Stratocaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY