Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 13.01.2022 - 00:01

Godin Multiac Nylon Deluxe s duálním snímacím systémem

Hybridní kytara Godin Multiac patří už několik desetiletí k nejoblíbenějším modelům montrealské značky. Nyní je tato vlajková loď s nylonovými strunami zpět v nové aktualizované verzi Godin Multiac Nylon Deluxe. Při vývoji vzal výrobce vše, co dělalo původní Multiac jedinečným, a začlenil do něj nový předzesilovač firmy LR Baggs, navržený na zakázku podle detailních specifikací. Tento inovativní systém má duální koncepci, díky níž lze kombinovat signál z  šesti samostatných senzorů HEX a mikrofonu Lyric.

Mahagonový korpus s dvojicí rezonančních komor, navržených tak, aby eliminovaly případný vznik zpětné vazby, doplňuje smrkový top a krk z jednoho kusu mahagonu je k tělu připevněn přes ergonomicky tvarovaný spoj pomocí čtyř vrutů. Hmatník o radiusu 16 palců ze směsi Richlite, jejíž vlastnosti jsou blízké klasickému ebenu, nese 22 středně silných pražců a ořech GraphTech široký 48.3 mm.

Nástroj se standardní menzurou 25.5 palců disponuje hlavicí vycházející z konstrukce klasických kytar, která je opatřena strojky s otevřenými mechanikami, bílými rondely a ladicím převodem 16:1. Materiál Richlite byl použit i na základnu kobylky, do níž je vsazeno šest senzorů HEX, snímajících každou strunu individuálně a poskytujících čistý, přesně definovaný a dynamický zvuk.

Nově integrovaný vnitřní mikrofon Lyric je umístěn pod pod ozvučnou deskou, takže zachytí jak přirozený zvuk kytary, tak i každý rytmický úder na přední desku, což umožňuje vyniknout všem jemnostem perkusivní techniky pravé ruky. Možnost míchat tyto dva zdroje zvuku a korigovat je prostřednictvím aktivního předzesilovače LR Baggs dělá z Multiac Nylon Deluxe mimořádně všestrannou kytaru, kterou hráči flamenca, popu a dalších stylů ocení v jakémkoli akustickém prostoru.

Zmíněný preamp, napájený 9V baterií ukrytou v plastové šachtě na zadní straně korpusu, poskytuje přehledné ovládání výsledného tónu, jenž lze upravovat přepínače fáze a šesti posuvnými fadery navázanými na třípásmový ekvalizer, celkovou hlasitost, funkci Saturation, dodávající zvuku hřejivější témbr, a ovladač blend pro plynulý mix mikrofonu Lyric s ostatními snímači.

Godin Multiac Nylon Deluxe, dostupný v lesklém transparentním přírodním laku Natural, je z továrny seřízen na struny HTC Nylon (.0285, .030, .0327, .036, .041, .044) a součástí dodávky je kvalitní gig bag. Oficiální cena se na evropském trhu pohybuje okolo hranice 2000 eur.

Tagy Godin Godin Multiac Nylon Deluxe
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY