Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 13.01.2022 - 00:01

Godin Multiac Nylon Deluxe s duálním snímacím systémem

Hybridní kytara Godin Multiac patří už několik desetiletí k nejoblíbenějším modelům montrealské značky. Nyní je tato vlajková loď s nylonovými strunami zpět v nové aktualizované verzi Godin Multiac Nylon Deluxe. Při vývoji vzal výrobce vše, co dělalo původní Multiac jedinečným, a začlenil do něj nový předzesilovač firmy LR Baggs, navržený na zakázku podle detailních specifikací. Tento inovativní systém má duální koncepci, díky níž lze kombinovat signál z  šesti samostatných senzorů HEX a mikrofonu Lyric.

Mahagonový korpus s dvojicí rezonančních komor, navržených tak, aby eliminovaly případný vznik zpětné vazby, doplňuje smrkový top a krk z jednoho kusu mahagonu je k tělu připevněn přes ergonomicky tvarovaný spoj pomocí čtyř vrutů. Hmatník o radiusu 16 palců ze směsi Richlite, jejíž vlastnosti jsou blízké klasickému ebenu, nese 22 středně silných pražců a ořech GraphTech široký 48.3 mm.

Nástroj se standardní menzurou 25.5 palců disponuje hlavicí vycházející z konstrukce klasických kytar, která je opatřena strojky s otevřenými mechanikami, bílými rondely a ladicím převodem 16:1. Materiál Richlite byl použit i na základnu kobylky, do níž je vsazeno šest senzorů HEX, snímajících každou strunu individuálně a poskytujících čistý, přesně definovaný a dynamický zvuk.

Nově integrovaný vnitřní mikrofon Lyric je umístěn pod pod ozvučnou deskou, takže zachytí jak přirozený zvuk kytary, tak i každý rytmický úder na přední desku, což umožňuje vyniknout všem jemnostem perkusivní techniky pravé ruky. Možnost míchat tyto dva zdroje zvuku a korigovat je prostřednictvím aktivního předzesilovače LR Baggs dělá z Multiac Nylon Deluxe mimořádně všestrannou kytaru, kterou hráči flamenca, popu a dalších stylů ocení v jakémkoli akustickém prostoru.

Zmíněný preamp, napájený 9V baterií ukrytou v plastové šachtě na zadní straně korpusu, poskytuje přehledné ovládání výsledného tónu, jenž lze upravovat přepínače fáze a šesti posuvnými fadery navázanými na třípásmový ekvalizer, celkovou hlasitost, funkci Saturation, dodávající zvuku hřejivější témbr, a ovladač blend pro plynulý mix mikrofonu Lyric s ostatními snímači.

Godin Multiac Nylon Deluxe, dostupný v lesklém transparentním přírodním laku Natural, je z továrny seřízen na struny HTC Nylon (.0285, .030, .0327, .036, .041, .044) a součástí dodávky je kvalitní gig bag. Oficiální cena se na evropském trhu pohybuje okolo hranice 2000 eur.

Tagy Godin Godin Multiac Nylon Deluxe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY