Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 24.05.2021 - 00:01

Godin Montreal Premiere HT se speciálním lakem

Firma Godin Guitars posílila sérii pololubových kytar řady Montreal Premiere o nový, zvukově flexibilní model Montreal Premiere HT vhodný pro jazzové, bluesové i rockové hráče. Nástroj nabízí živý muzikální tón, což je kromě konstrukce a použitých materiálů dáno také speciální finální vrstvou laku, inspirovanou povrchovou úpravou akustických kytar. Tenký film umožňuje dřevu lépe „dýchat“ a vylepšit tak rezonanci, sustain a dynamickou odezvu.

Dalším důležitým prvkem ovlivňujícím výsledný charakter zvuku je unikátně koncipovaný cedrový centrální blok, zpevňující korpus z kanadské višně, ke kterému je přilepen mahagonový krk nesoucí palisandrový hmatník o radiusu 12 palců, osazený 22 středně silnými pražci a ořechem ze směsi Graph Tech TUSQ širokým 42.8 mm. Menzura byla vyměřena na „gibsonovských“ 24.75 palců (629 mm).

Struny kotví ve struníku stop bar a přes pevnou kobylku tune-o-matic GraphTech Resomax míří do firemních celokovových strojků, jejichž ladicí poměry jsou rozděleny na hodnoty 18:1 (struny EAD) a 26:1 (struny GHE). Zvolené řešení umožňuje pohodlnější a přesnější naladění a Godin tuto kombinaci používá u většiny modelů vyšších řad. Eleganci hlavice navyšuje krycí plát z želvoviny.

Přenos zvuku obstarává dvojice humbuckerů sestávajících z osvědčeného krkového snímače Seymour Duncan SH-2N Jazz a kobylkové varianty Godin Custom. Přímočaré ovládání zahrnuje třípolohový páčkový switch, společnou hlasitost a tónovou clonu. Kovové kryty cívek mají stejně jako ostatní prvky niklo-chromovaný povrch.

Pololubový Godin Montreal Premiere HT je dostupný v polomatném odstínu Laguna Blue, oficiální cena kytary, postavené v kanadských dílnách, se v případě americké části trhu pohybuje okolo 1800 dolarů, součástí dodávky je kvalitní polstrovaný gig bag.

Tagy Godin Godin Montreal Premiere HT Laguna Blue
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY