Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 16.11.2018 - 23:01

Fulltone Full-Drive 2 V2: širší flexibilita v menším balení

Analogový dvoukanálový overdrive Full-Tone 2 z dílny návrháře a zakladatele butikové firmy Fulltone Musical Products Inc. Michaela Fullera patří k nejoblíbenějším pedálovým zkreslovačům na současném trhu a stejné ambice má i druhá a výrazně flexibilnější generace tohoto drivu s označením Full-Drive 2 V2.

Efekt využívá osvědčený obvod Full-Drive z 90. let doplněný známým čipem JRC4558 a kompaktnější šasi z ohýbaného ocelového plechu nese potenciometry pro nezávislé nastavení gainů a hlasitostí obou kanálů plus společnou tónovou clonu. Zásadní inovaci u nové verze představují dva třípolohové páčkové spínače, díky nimž lze vybírat z následujících šesti zvukových modů:

Comp-Cut: vyřadí z cesty clippingové diody a obvod kreslí pomocí operačních zesilovačů,
Flat Mids: patentované zapojení přivádějící signál zpět na diody bez nežádoucího nárůstu středů
Vintage: Fullerova konstrukce z 90. let s mírně asymetrickým clippingem
Wide: kombinace Mosfetových tranzistorů s diodami Schottky pro transparentní, dynamický tón s menší kompresí, evokující zvuk aparátů Dumble
Standard: tradiční Fullerovo řešení typické pro klasickou verzi Full-Drive 2
Half-Clipped: zkreslení je směrováno především na horní signálovou křivku, což pozitivně ovlivňuje brilanci, čistotu a detailní podání tónu

Efekt aktivuje levý nášlapný footswitch se zelenou diodou, zapojený v režimu true bypass s okruhem No-Pop zamezujícím různým lupancům při spínání, a pravý switch s červenou diodou přepíná mezi dvojicí kanálů. Krabička s proudovým odběrem pouhých 10 mA je napájena 9V baterií nebo adapterem o napětí 9 až 18V. Cena overdrivu se na americkém trhu pohybuje okolo 150 dolarů.

Tagy Fulltone Fulltone Full-Drive 2 V2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY