Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Butikový Fulltone Custom Shop Supa-Wah CS-SW

Michael Fuller, šéfkonstruktér a majitel společnosti Fulltone Musical Products Inc., rozšířil portfolio firemních butikových efektů o nový model kvákadla Fulltone Custom Shop Supa-Wah CS-SW, posouvajícího předchozí úspěšný koncept Clyde Wah na další úroveň. Supa-Wah nabízí dva nové mody Phat a Sub, takže s danými rejstříky má hráč k dispozici celkem pět režimů. Mod Phat představuje podle Fullera nadstandardně organický, vokální zvuk, a je jeho osobním favoritem, zatímco režim Sub s hlubokou projekcí a chrčivým expresivním témbrem skvěle funguje jak s kytarou tak i s basou.

Supa-Wah je postaven na párované dvojici raritních tranzistorů BC109B (podle dostupnosti), identických verzích jaké byly v šedesátých letech využívány u raných a dnes už téměř nesehnatelných kvákadel Vox Clyde McCoy. Použit byl kvalitní potenciometr FWP-2 s odporem 200 kOhm. Na pravé straně šasi najdeme ovladač Input Level nastavující citlivost vstupního okruhu pro transparentní čistou filtraci, nebo naopak pro zrnitější, přebuzenější sound s pozměněnými harmonickými složkami. Vedle tohoto ovladače je umístěn rotační přepínač pro volbu následujících voicingových režimů:

SUB – připomíná sound starých Foxx Fuzz/Wah pedálů ze sedmdesátých let s velmi hlubokými basy a téměř syntezátorovým projevem.
WACKED – zvuk letitých modelů Colorsound Wah s výraznější projekcí a dominantnější odezvou v nízkých pásmech.
PHAT – ideální volba pro zkreslenou kytaru. Hutnější už to nebude.
JIMI – rekonstrukce zvuku kvákadla Vox Clyde McCoy Wah z konce šedesátých let, kdy jej používali Jimi Hendrix a Eric Clapton.
SHAFT – posouvá celý rozsah filtrace trochu nahoru, aby zachytil typický sound sedmdesátých let, slyšitelný v celé řadě klasických funkových skladeb té doby, a v současnosti opět módních „béčkových“ filmových soundtracích.

Na levé straně má své místo další potenciometr Level, který je tentokrát společně s páčkovým vypínačem napojen na JFET sekci buffer/boostu, umožňující kvákadlu lépe pracovat s některými pedály a hi-gain zesilovači. Můžete jej také použít k zesílení výstupního signálu, ovšem pouze při aktivovaném wahu.

Kromě toho je základní deska osazena i malým trimmerem ovlivňujícím gain obou tranzistorů, jenž je z výroby nastaven na odpovídající bias. Výrobce nedoporučuje otáčet tímto ovladačem až na maximum – sice se zvýší hlasitost efektu i výraznost basů, ale od určitého stupně může dojít ke ztrátě čitelnosti výsledného zvuku.

Hlavní switch je zapojen v režimu true bypass a odpor nášlapného pedálu s ozubeným převodem lze korigovat kotvícím šroubem. Fulltone Custom Shop Supa-Wah CS-SW v elegantním bílém metalickém laku napájí 9V baterie nebo adapter s napěťovým rozsahem 9 až 18 V. Wah pedál s proudovým odběrem cca 11 mA, rozměry 12.5 x 25.5 x 8.4 cm a hmotností 1.6 kg je na americkém trhu dostupný za cca 280 dolarů.

Tagy Fulltone Fulltone Custom Shop Supa-Wah CS-SW

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY