Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 03.09.2022 - 08:00

Firma Fulltone uzavře svou továrnu v Kalifornii. Konec butikové značky?

Za více než tři desetiletí obohatil efektový guru Mike Fuller muzikantský svět o řadu dnes už legendárních modelů, jako je např. overdrive OCD, Clyde Wah Deluxe, Full-Drive, Supa-Trem, Plimsoul nebo Mini Deja Vibe. Podle memoranda, zveřejněného na fóru The Gear Page, se Fuller nyní rozhodl prodat továrnu firmy sídlící na Washington Blvd 11018 v kalifornském Culver City, což bude mít s největší pravděpodobností za výsledek ukončení sériové výroby pedálů této značky.

Výrobce také uzavře svůj dealerský objednávkový portál, což znamená, že obchody budou mít omezený čas na zadání poslední objednávky před oficiálním uzavřením továrny během následujících dvou měsíců. Důvodem jsou podle Fullera mimo jiné problémy s dodávkami komponent a jejich neustále rostoucí ceny, které postupně vedly k finančním potížím firmy.

„Nezačnu pumpovat své osobní peníze do podniku, který už nevytváří zisk... toto čtyřleté klima znemožňuje stoprocentní výrobu v USA. Je na čase, aby se starý chlap odstěhoval a uvolnil místo géniům další, digitálnější generace,“ zmínil šéfkonstruktér a majitel značky Fulltone.

Budova kalifornské centrály je v současné době na prodej za necelých 2.5 milionu dolarů. Až továrna najde kupce, Fuller se plánuje se svou ženou přestěhovat do blízkosti Nashvillu, kde na pozemku o rozloze 17 akrů stojí špičkové nahrávací studio.

„Vrátím se k tomu, v čem jsem dobrý, k hraní na kytaru a nahrávání svého průměrného rocku 70. let,“ prozradil Fuller. „A občas budu dělat externí projekty, zejména pro neznámé talenty, kteří by si jinak nikdy nemohli dovolit nahrávat přes klasické magnetofony i skvělý digitál, natož aby měli k dispozici 99 precizně seřízených vintage kytar, 65 vintage zesilovačů a tunu těch nejlepších vintage mikrofonů.“

„Prodáváme pouze zásoby, které máme buď na skladě, nebo které můžeme vyrobit bez nutnosti obstarávání nových dílů (což může v některých případech trvat měsíce), a budeme uzavřeni během měsíce nebo dvou v závislosti jak na tom, kdy se budova prodá, tak na tom, kolik pedálů budou chtít dealeři na svou finální objednávku,“ uzavřel Fuller.

Tagy Fulltone

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY