Přejít k hlavnímu obsahu
David Bowie, Joss Stone, Grammy, Oskary, ale prostor i pro mladé kapely. Pavel Karlík i Milan Cimfe vás nadchnou
David Bowie, Joss Stone, Grammy, Oskary, ale prostor i pro mladé kapely. Pavel Karlík i Milan Cimfe vás nadchnou
Aid Kid - Pá, 31.07.2020 - 15:00

Frontman ve studiu #1: SONO Records

Nová podcastová série #frontmanvestudiu vás provede nahrávacími studii v Česku. Představíme jejich historii, technické vybavení a hlavně lidi, kteří jsou s jednotlivými místy spjatí. Dnes se podíváme do studia SONO. Je to jedno z nejvýznamnějších studií, které u nás můžeme najít, a i proto jsem si ho vybral na úvod naší série.

Dozvíte se spoustu zajímavých informací nejen z technické oblasti, ale třeba také z nahrávání s Davidem Bowiem a Joss Stone nebo o vlastní výrobě firmy Karlík. Věděli jste, že předzesilovače Karlík mají třeba Coldplay, že nahrávky ze studia SONO získaly Oskara i Grammy? Přesto se tohoto studia nemusíte bát ani jako začínající kapela.

V následných čtyřtýdenních intervalech představíme další studia, kde vznikají důležité nahrávky (nejen) z domácí scény. Kromě radiodokumentu jsme na místě natáčeli také video. Dejte si nejlépe obojí.

A zopakujte si třeba i naše starší rozhovory s Ondřejem Ježkem, Ecsonem Waldesem, Michalem Pekárkem, Adamem Pakostou, Yardou Helešicem, Staňou Valáškem nebo Tomášem Neuwerthem.

Tagy #frontmanvestudiu SONO Records Podcast Aid Kid
Muzikant, producent a DJ Ondra Mikula. V současné době působím v kapelách Kittchen a Zvíře jménem Podzim a v audiovizuálních kolektivech Lunchmeat a Black Division. Věnuju se i scénické hudbě (např. pro Studio Hrdinů, Horácké divadlo aj.) Pod pseudonymem Aid Kid jsem jako s...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY