Přejít k hlavnímu obsahu
Aid Kid -

Frontman ve studiu #2: S Amákem v Golden Hive

Jak se natáčela deska Pylon od legendárních Killing Joke a další projekty s Jazem Colemanem, proč je pro Michala Amáka Šťastného podstatnější mít na výběr raději deset různých efektů než ultra drahý mikrofon a jak si „uletěl“ při nahrávání dronů na novou desku Moniky Načevy? Ve velmi výživém druhém pokračování naší video a podcastové série jsme se podívali do jednoho z nejprogresivnějších pražských nahrávacích studií – Golden Hive.

Ve studiu bychom se prostě měli cítit dobře. A tady je to prakticky zaručeno. Projděte s námi zevrubnou prohlídkou jednotlivé části studia Golden Hive, které náš průvodce Amák přirovnává k hřišti (playgroundu). Hudebníci za ním často přicházejí bez jediného nástroje a celý hrací setup poskládají až z místních nepřeberných zdrojů.

Sledujte s námi i další díly seriálu Frontman ve studiu. Minule jsme navštívili studio SONO a i v dalších dílech se plánujeme podívat do českých studií, kde vznikaly (a vznikají) zásadní nahrávky české i zahraniční scény. Kromě videa můžete tuto sérii poslouchat také ve formě podcastu.

Tagy #frontmanvestudiu Golden Hive Studio Amák Golden

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Aid Kid
Muzikant, producent a DJ Ondra Mikula. V současné době působím v kapelách Kittchen a Zvíře jménem Podzim a v audiovizuálních kolektivech Lunchmeat a Black Division. Věn…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY