Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Floex Ensemble: úřadoval i Jan Šikl, skladby zazní v neoklasických aranžích

Floex Ensemble je nové komorní seskupení českého klarinetisty, skladatele a producenta Tomáše Dvořáka. Ten, společně s pěti dalšími hudebníky ansámblu, na plánovaném koncertě v neděli 18. prosince v pražském klubu Cafe V lese uvede vybrané skladby ze své autorské dílny, upravené do neoklasických aranží.

Tomášem upravenou část repertoáru pro ansámbl bylo možné poprvé slyšet na velkém koncertě v MeetFactory v dubnu 2022, nyní se k již existujícím aranžím přidává zbrusu nová šestice pocházející z pera Jana Šikla (soudobý skladatel, známý i jako aranžér nebo polovina dua Zabelov Group). Ve vánočním settingu a v obsazení pro housle, violu, cello, klarinet, bas klarinet, vibrafon a elektroniku si budete moci užít hudbu nejen ze soundtracků k počítačovým hrám Papetura, Samorost 3 a Machinarium, ale i skladby z autorské tvorby Floexe.

Účinkující Floex Ensemble aktuálně tvoří: Tomáš Dvořák (klarinet, elektronika), Jiří Javůrek (basklarinet), Jakub Tengler (vibrafon), Chikako Král Tomita (housle), Anežka Jiráčková (viola) a Jakub Mayer (violoncello). Do éteru před dvěma týdny vypustili i nové video.

Partitury Jana Šikla na koncert Floex Ensemble | Foto: Floex

Tagy Floex

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY