Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Floex Ensemble na Střeše Lucerny: vážná hudba se protne s elektronikou

Ansámbl hudebníků žijících v Praze a Berlíně představí v pátek 2. září na Střeše Lucerny v rámci koncertní řady Vážný zájem svůj nejnovější projekt – živé provedení soundtracků k počítačovým hrám Papetura a Samorost 3. Na úvod koncertu je zařazen třetí smyčcový kvartet Philipa Glasse s podtitulem Mishima. Po skončení koncertu navazuje Floexův DJ set v nejvyšším bodě Střechy Lucerny, malém domečku, kam se vejde přibližně dvacet nejnadšenějších tanečníků a tanečnic. Ostatní posluchači si set mohou užít na poslech na přilehlé terase s výhledem na panorama Prahy.

Střešní prostor Paláce Lucerna je od roku 2016 domovskou scénou projektu Vážný zájem, který se snaží nepodbízivými formami přilákat nové posluchače k vážné hudbě. Projekt také šíří osvětu o domácích koncertech vážné hudby a zájemcům je pomáhá pořádat skrze moderní webovou aplikaci, která je zdarma. Spolupráce s Floex Ensemble je prvním přímým propojením s elektronickou hudbou.

„New York, Londýn nebo Berlín jsou světové metropole, které znají dobře myšlenku propojení vážné a elektronické hudby. Řekli jsme si, že zkusíme najít zvídavé publikum také v Praze. Jsme nesmírně rádi, že pozvání na pódium Vážného zájmu přijal Floex, který si díky své experimentální tvorbě získal po světě srdce tisíců fanoušků,“ říká Tomáš Jamník, violoncellista a umělecký vedoucí projektu Vážný zájem.

Floex propojuje klasickou hudbu s elektronikou už léta. | Foto: archiv Floex

Floex, vlastním jménem Tomáš Dvořák, klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec, ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby. Vedle skládání hudby rád experimentuje nad rámec lineárních hudebních scénářů, vytváří interaktivní multimediální projekty nebo hudbu do her. Je autorem soundtracků pro hry Samorost II a III, kultovní Machinarium a Pilgrims, jimiž se zapsal do mezinárodního povědomí. Posledními novinkami jsou vydané soundtracky k oceňované videohře Papetura a k celovečernímu politickému thrilleru Je Suis Karl, který se v českých kinech objevil na začátku roku 2022.

Komorní soubor Floex Ensemble tyto soundtracky představuje v klasicko-moderních aranžích v obsazení housle, viola, cello, klarinet, basklarinet, a elektronika. Palec nahoru!

Floex propojuje klasickou hudbu s elektronikou už léta. | Foto: archiv Floex

Tagy Floex

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY