Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 16.09.2017 - 00:01

Flexibilní overdrive EHX Hot Wax

Společnost Electro Harmonix přichází s dalším typem duálního overdrivu Hot Wax určeného pro kytaru i basu. Kombinuje v sobě dvojici známých zkreslovadel a to flexibilní drive EHX Crayon a obvody efektu Hot Tubes vycházejícího z firemního CMOS overdrivu stejného názvu, který firma vyráběla v sedmdesátých letech. Obě větve lze používat samostatně nebo je aktivovat v sérii a tím dosáhnout vyššího gainu.

Hlavní panel šasi je osazen sedmi potenciometry s bílými a černými čepičkami – první z nich fungují jako nezávislé ovladače hlasitosti a drivu obou efektů a dvojice černých knobů slouží jako společné korekce basů a výšek umístěných v obvodu za oběma drivy a třetí ovladač je vyhrazen funkci Blend.

Pomocí Blendu určujeme plynulý poměr mezi efektovaným a čistým průchozím signálem, což ocení především basisté, kteří si díky tomuto potenciometru mohou nastavit zvuk stále disponující transparentním, dynamickým a čitelným tónem s dostatečnou průrazností.

Sekce Crayon i Hot Tubes jsou samozřejmě vybaveny samostatnými nášlapnými footswitchi s odolnou konstrukcí, tichým chodem bez nežádoucích lupanců v signálu a bufferovaným bypassem a díky různobarevným indikačním diodám (zelená - Crayon, červená – Hot Tubes) má hráč náležitý přehled o aktivovaném modu i při horších světelných podmínkách.

Duální overdrive EHX Hot Wax je napájen výhradně 9V adapterem, který je součástí balení (typ EHX 9.6DC-200) a novinka by se měla na pultech českých obchodů objevit zřejmě začátkem října za cenu okolo 3 300 Kč.

Tagy EHX EHX Hot Wax
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY