Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 14.03.2015 - 08:00

Firehawk FX: nová generace multiefektu od Line6

Firma Line6 uvádí na trh novou vlajkovou loď svých podlahových amp/procesorů, která disponuje více než dvěma stovkami efektů a simulací zesilovačů. Novinka nesoucí označení Line6 Firehawk FX je také díky aplikaci Firehawk Remote editovatelná přes Bluetooth v telefonech a tabletech postavených na platformě iOS nebo Android.

Nejen při studiové práci oceníte nízkou latenci a možnost online přístupu do cloudové zvukové knihovny. Procesor nabízí 25 HD modelů aparátů, 78 typů zesilovačů převzaných z oblíbené software verze POD Farm, 25 efektů z řady HD a 95 efektů z POD Farm.

Sympaticky strohému designu kovového šasi dominují dvě řady footswitchů podsvícených led prstenci v různých barvách - zcela vlevo najdeme switche pro pohyb v bankách, spodní řada je vyhrazena pro přepínání presetů A až D a tlačítku Tap tempa, horní řadě spínačů FS1 až FS5 můžeme přiřadit různé funkce jako např. vypínání vybraného efektu v naprogramovaném řetězci, změnu ladění nástroje, aktivaci ladičky atd.

Nechybí bytelný pedál použitelný jako Volume, Expression nebo wah, velký přehledný displej a potenciometry gainu, třípásmových korekcí, FX a reverbu. Velkým potenciometrem, jehož polohu nám signalizuje prstenec z hranatých diod, nastavujeme celkovou hlasitost nebo míru poměru efektovaného a čistého signálu.

Čelní panel je vyhrazen vstupu pro externí pedál, kytarovému vstupu, čtveřici jackových zástrček efektové smyčky (true stereo 2xsend/2xreturn) s přepínačem citlivosti Line nebo Stomp pro racková zařízení nebo krabičky, dvěma XLR výstupům s možností odpojit zem, dvojicí jackových výstupů a přepínáním Line nebo Amp. Dále je zde sluchátkový konektor, speciální rozhraní pro nástroje Variax, USB, vstup pro adapter 9V 2.5A a tlačítko Power.

Line6 Firehawk FX představuje v současné době asi jedno z nejvíce flexibilních zařízení dané kategorie, které nabízí opravdu široké možnosti využití jak při živém hraní, tak i při nahrávání nebo cvičení. Procesor, spojující v sobě vlastnosti modelů POD HD500X a Amplifi FX100, se v evropských obchodem objeví už za několik týdnů, předpokládaná cena by se měla pohybovat okolo 13 000 Kč.

Tagy Line6
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY