Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 25.08.2017 - 00:01

Finančně dostupné pedály EHX Expression a Dual Expression

Poohlížíte se po spolehlivém expression pedálu, jehož pořizovací cena by byla milosrdná k vaší peněžence? Pokud ano, tak by pro vás mohly být ideální volbou nové modely Expression a Dual Expression z produkce americké společnosti Electro Harmonix, které v dané finanční kategorii překvapí flexibilitou a nadstandardními funkcemi.

Lehké šasi v designu klasických kvákadel Jim Dunlop je včetně nášlapné části s protiskluzovou úpravou vyrobeno z odolného polymeru a masivní gumové nožičky zabraňují nechtěnému posouvání pedálu po podlaze. Uvnitř je umístěn potenciometr s impedancí 10 kOhm a na levé straně najdeme výstupní jack pro kabel mířící do exp. vstupu ovládáného efektu.

U základního modelu Expression je pravý bok vyhrazen pro kolečkový potenciometr Range ovlivňující šířku záběru funkce expression, tlačítko Rev s polohami Out a In umožňuje změnit průběh ovládání - v modu Out představuje patová pozice pedálu minimální hodnoty a pohybem směrem ke špičce se hodnoty zvyšují, zatímco v režimu In je průběh opačný.

Velmi praktickou vychytávkou je přepínač TRS +/-, kterým měníme polaritu výstupu potenciometru, takže v případě opačně řešeného exp. vstupu daného efektu nemusíme pracně pájet a přehazovat kontakty v kabelu nebo shánět potřebnou redukci. V defaultní poloze tlačítka TRS je + na hrotu a - na hřídeli jacku. Verze Dual Expression disponuje dvěma výstupy s nezávislými potenciometry i samostatným nastavením, takže můžete ovládat dva externí efekty najednou.

Pedály Electro Harmonix Expression a Dual Expression umožňující ovládat v reálném čase vybrané parametry efektů osazených potřebným vstupem by měly na pulty evropských obchodů dorazit zřejmě na přelomu srpna a září za cenu pohybující se okolo hranice 60 eur včetně 2 m kabelů jack/jack.

Tagy EHX EHX Expression EHX Dual Expression
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY