Přejít k hlavnímu obsahu
Jindra Holubec
Jindra Holubec
ahmed - St, 20.08.2014 - 00:01

Festival nepopulární hudby Eurotrialog s Polí5

Už tento víkend 22. a 23. srpna se v Mikulově s podtitulkem Festival nepopulární hudby uskuteční 16. ročník Eurotrialogu. Podobně jako tasovská Beseda se z naší scény snaží vypíchnout jména mimo střední proud, která na jiných festivalech běžně neuslyšíte. V programu najdete znamenité slovenské Korben Dallas, Houpací koně, Už jsme doma nebo Zuby nehty.

Aktuální ročník je věnovaný vydavatelství Polí5 Josefa Jindráka, který za řadou zajímavých počinů "nepopulární hudby" stojí. Byli jste už krámu Rekomando na pražské Trojanově ulici, který provozuje společně s Day After, a tím spoluvytváří jedno z hlavních center podpory minoritního umění a obecně subkultur?

"Jezdím tam už mnoho let s výjezdním prodejním stánkem a oceňuji rodinnou tradicionalistickou atmosféru, mnohé dobré zákazníky vidím jen jednou ročně právě tam a opět se těším, jak porozprávíme. Proto jsem byl poctěn, když mě oslovil pořadatel, abych zde letos dramaturgicky zaštítil druhou stanovou scénu," říká Josef Jindrák, z jehož labelu uslyšíte třeba kapely Gregor Samsa, Sousedi nebo B4, ale taky Martina E. Kyšperského s Alešem Pilgrem, Pavla Richtera, Jindru Holubce nebo Tomáše Vtípila. Aktivitám Polí5 i Eurotrialogu dáváme palec nahoru.

Jindra Holubec z Bruntálu, jeden z miláčků labelu Polí5...

Tagy festival
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu Beseda u Bigbítu, na Xplaylistu nebo dříve Freemusic a u labelu X Production.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY