Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 20.12.2015 - 00:01

Fender Stratocaster 1963 Builder Select Yuriy Shishkov

Fenderova výrobní divize Custom Shop je výkladní skříní ikonické značky a nástroje s tímto rodokmenem patří k tomu nejlepšímu, co může firma svým zákazníkům nabídnout. Pomyslnou třešničkou na dortu jsou kytary ze série Builder Select, na jejichž stavbě se podílejí nejzkušenější kytaráři Custom Shopu, jejichž jména jsou také součástí názvu nástroje. Nejnovějším zástupcem této speciální řady je exkluzivní model Fender Stratocaster 1963 Builder Select Yuriy Shishkov postavený podle specifikací Stratu z raných šedesátých let.

Yuriy Shishkov, jenž patří mezi devět tzv. Master builderů Fender Custom Shopu, jenž tvoří elitní tým této divize a na svém kontě má kromě mnoha špičkových modelů kytar a baskytar také spolupráci s Jimmym Pagem, Nunem Bettencourtem nebo Paulem Stanleym, vybral pro tento nástroj barevný odstín Aged Arctic White Journeyman v decentní úpravě relic v kombinaci se čtyřvrstvým želvovinovým pickguardem a s povrchovou úpravou v nitro laku.

Korpus tvoří výběrová olše a na javorovém krku s příjemným profilem Mid '60s Oval C je nalepen palisandrový hmatník s radiusem 9.5 palce nesoucí 21 jumbo pražců. Šířka nultého pražce činí 42 mm a menzura je klasický Fender, tedy 25.5 palce (648 mm).

Mechanika sestává ze staršího typu vibrata s ocelovým kameny upevněného k tělu šesti šrouby a ladicích mechanik Fender. O přenos zvuku se stará trojice ručně vinutých single coilů Custom Shop 60 HSCS a prostřední snímač má opačnou polaritu, takže mezipolohy se zbavily typického brumu. Snímače jsou ovládány pětipolohovým nožovým přepínačem, potenciometrem společné hlasitosti a dvojicí tónových clon (krk/střed + kobylka).

Fender Stratocaster 1963 Builder Select Yuriy Shishkov je určen hráčům, kteří požadují nástroj té nejvyšší kvality disponující vintage soundem letitých Stratů. Za cenu okolo 6 400 dolarů dostanete kromě samotné kytary také luxusní pevné pouzdro, popruh, servisní klíče a certifikát pravosti. Pokud vyžadujete skutečně nekompromisní Stratocaster, tak Fenderova lahůdka postavená v Customu Shopu by pro vás mohla být ideální volbou.

Tagy Stratocaster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY