Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 22.03.2021 - 00:01

Fender Parallel Universe Volume II Spark-O-Matic Jazzmaster

Fender připsal do nástrojové série Parallel Universe Volume II další kapitolu s titulem Spark-O-Matic Jazzmaster. Stejně jako ostatní modely této kolekce se nový přírůstek vyznačuje méně obvyklou koncepcí, která v daném případě kombinuje styl klasického Jazzmasteru s prvky připomínajícími řešení použité u některých luxusnějších variant Gibsonu Firebird.

Základem korpusu je centrální mahagonový blok, k němuž jsou přilepena jasanová křídla opatřená rezonančními dutinami a pro finální povrch byl zvolen lesklý nitrocelulózový lak, jehož matnou úpravu najdeme  také na javorovém šroubovaném krku s masivnějším profilem Deep-D. Palisandrový hmatník o radiusu 9.5 palců disponuje 22 středně silnými pražci medium jumbo a kostěným ořechem širokým 42.8 mm. Délka menzury činí 25.5 palců.

Podobně jako Gibson Firebird VII z šedesátých let je S-O-M Jazzmaster osazen trojicí minihumbuckerů s pochromovanými kryty a rámečky, snímače Seymour Duncan SM-1N a SM-3B jsou ovládány potenciometry společné hlasitosti, tónové clony a pětipolohovým nožovým přepínačem pro výběr následujících konfigurací: pol. 1 –  kobylkový HB, pol. 2 – kobylkový + střední HB, pol. 3 – střední HB, pol. 4 – střední + krkový HB, pol. 5 – krkový HB.

Struny kotví ve vibratu American Professional Jazzmaster s pohyblivým struníkem a přes pevnou kobylku s bronzovými válečkovými kameny, známými z modelů Mustang, míří do spolehlivých firemních strojků ClassicGear s ladicím převodem 18:1. Kromě zmíněného chromu kryje kovové komponenty vrstva niklu.

Elegantně působící limitovaná edice Fender Parallel Universe Volume II Spark-O-Matic Jazzmaster je dostupná v nadčasovém transparentním provedení 3-Color Sunburst. Cena se na českém trhu pohybuje těsně pod hranicí 53500 Kč včetně kvalitního pevného pouzdra.

Tagy Fender Fender Parallel Universe Volume II Spark-O-Matic Jazzmaster
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY