Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Brad Paisley Road Worn Telecaster

Fender představil na veletrhu v Nashvillu nový model Telecasteru navržený ve spolupráci s megahvězdou amerického country, kytaristou, zpěvákem a skladatelem Bradem Paisleym. Signovaný nástroj s označením Fender Brad Paisley Road Worn Telecaster bude dodáván v relic úpravě se stříbrným lakem Silver Sparkle.

Na stavbu korpusu byla využita exotická odrůda asijské Paulownie s nízkou váhou a nadstandardními rezonančními vlastnostmi. Centrální základna z tohoto dřeva je na zadní i přední straně polepena smrkovým masivem dodávajícím tónu příjemné výšky. Javorový krk se speciálním proměnlivým profilem Enhanced-V nese hmatník ze stejného materiálu, radiusem 9.5 palce a 21 pražci medium jumbo.

Kytara je osazena krkovým single coilem Twisted Tele uloženým v kovovém pouzdře a uchyceným v ozdobném pickguardu a kobylkovým singlem 64 Tele CW s ručně vinutou cívkou. Ovládání je telecasterovská klasika, tedy společná hlasitost, tónová clona a třípolohový přepínač. Struny ukotvené skrz tělo procházejí přes kobylku s mosaznými kameny a ohýbanou základnou a končí v ladicích strojcích Fender Vintage.

V evropské distribuci by se Fender Brad Paisley Road Worn Telecaster měl objevit pravděpodobně koncem srpna, oficiální cena nastavená pro americkou část trhu se pohybuje pod hranicí 1 200 dolarů včetně polstrovaného pouzdra.

Tagy Telecaster Fender Brad Paisley Road Worn Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY