Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 15.05.2020 - 00:01

Evropské limitky PRS S2 Studio Ltd 2020

Firma Paul Reed Smith se rozhodla vrátit k modelu PRS S2 Studio, vycházejícího z produktové série S2 Standard 22, speciální edicí Ltd 2020 určenou výhradně pro evropský trh. Nástroj, vyráběný v marylandských dílnách, bude dostupný ve čtyřech barevných úpravách a HSS konfigurace snímačů nabídne celkem osm zvukových kombinací.

Celomahagonovou konstrukci s lepeným krkem, opatřeným klasicky tvarovaným profilem Pattern Regular, doplňuje palisandrový hmatník o radiusu 10 palců osazený 22 středně silnými pražci medium jumbo, standardními polohovými tečkami a ořechem širokým 42 mm. Menzura 25 palců (635 mm) se nijak neliší od většiny modelů značky.

Kytara využívá kobylkový humbucker Starla plus středový a krkový single coil Type-D. Ovládání v podobě pětipolohového nožového switche, hlasitosti s push/pull rozepínáním humbuckerových cívek a tónové clony nabízí následující konfigurace: pol. 1 – humbucker nebo rozepnutá cívka, pol. 2 – humbucker nebo rozepnutá cívka + středový singl, pol. 3 – humbucker nebo rozepnutá cívka + krkový singl, pol. 4 – středový + krký singl, pol. 5 – krkový singl.

Struny kotví v osvědčeném a stabilním firemním vibratu připevném k tělu šesti mosaznými vruty, ladění mají na starost uzamykatelné odlehčené strojky PRS Low Mass LT. Veškeré kovové součásti včetně kovových krytů snímačů, představujících kombinaci typů použitých u verzí S2 Vela, S2 Starla nebo starších sérií Core, mají chromovaný povrch.

Evropská limitovaná edice Paul Reed Smith S2 Studio Ltd 2020 bude vyrobena v počtu pouhých 50 kusů a na pultech se objeví tato barevná provedení: Antique White, Black, transparentní Tobacco Sunburst s želvovinovým pickguardem nebo Frost Blue Metallic s bílým lehce patinovaným krytem Mint. Oficiální cena se pohybuje okolo 1 660 eur včetně měkkého polstrovaného pouzdra. Zvuk v současnosti už nevyráběných verzí speciální řady S2 Studio z roku 2018 demonstrují přiložená videa.

Tagy Paul Reed Smith PRS S2 Studio Ltd 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY