Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Eventide Rose: unikátní hybridní delay s modulací

Americká společnost Eventide, jejíž rackové harmonizery řady H se v 70. a 80. letech staly etalonem této efektové kategorie, uvádí na trh nový pedálový delay s označením Rose. Model vybavený modulační jednotkou využívá modifikovanou technologii použitou u první verze digitálního dozvuku Eventide DDL 1745, který firma představila v roce 1971.

Hybridní okruhy Digital Delay Line poskytují identicky hřejivý sound jako analogové efekty s čipy BBD (Bucket Brigade Device) a navíc nabízejí mnohem širší editační možnosti včetně delšího času opakovaných frází. Krabička s 5 uložitelnými presety je kromě footswitche Active se 3 typy bypassu (Buffered, Relay, Kill Input) osazena spínačem HotSwitch přiřaditelným k funkcím tap tempo, delay repeat, mod hold, mod reset a A/B.

Klasický dozvuk doplňují režimy Reverse, Invert Phase pro krátký delay, Multiplier násobící délku zpoždění (2x, 3x, 4x, 5x) a modulační obvod disponuje ovladači rychlosti plus hloubky vlny s 5 mody (sine, square, random, envelope a external) volitelnými malým tlačítkem doplněným 5 informačními diodami.

Delay s časovým rozpětím 0.01 až 50 sekund je schopen pracovat na clock-frekvencích 8kHz / max. 50s až 200kHz / max. 10s. Dozvuk je nastavován známými potenciometry Mix, Delay, Feedback a nechybí ani analogový low-pass filtr.

Přední strana šasi je vyhrazena pro vstup / výstup, páčkový přepínač vstupního okruhu guitar/line, zdířku 9V adapteru, multifunkční jackový konektor pro připojení expression pedálu, Aux In nebo MIDI kabelu a na levém boku najdeme USB port. Oficiální cena delaye Eventide Rose, jenž je výsledkem pětiletého vývoje, by se měla pohybovat okolo 350 dolarů.

Tagy Eventide Eventide Rose

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY