Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 20.03.2019 - 00:01

Eventide Rose: unikátní hybridní delay s modulací

Americká společnost Eventide, jejíž rackové harmonizery řady H se v 70. a 80. letech staly etalonem této efektové kategorie, uvádí na trh nový pedálový delay s označením Rose. Model vybavený modulační jednotkou využívá modifikovanou technologii použitou u první verze digitálního dozvuku Eventide DDL 1745, který firma představila v roce 1971.

Hybridní okruhy Digital Delay Line poskytují identicky hřejivý sound jako analogové efekty s čipy BBD (Bucket Brigade Device) a navíc nabízejí mnohem širší editační možnosti včetně delšího času opakovaných frází. Krabička s 5 uložitelnými presety je kromě footswitche Active se 3 typy bypassu (Buffered, Relay, Kill Input) osazena spínačem HotSwitch přiřaditelným k funkcím tap tempo, delay repeat, mod hold, mod reset a A/B.

Klasický dozvuk doplňují režimy Reverse, Invert Phase pro krátký delay, Multiplier násobící délku zpoždění (2x, 3x, 4x, 5x) a modulační obvod disponuje ovladači rychlosti plus hloubky vlny s 5 mody (sine, square, random, envelope a external) volitelnými malým tlačítkem doplněným 5 informačními diodami.

Delay s časovým rozpětím 0.01 až 50 sekund je schopen pracovat na clock-frekvencích 8kHz / max. 50s až 200kHz / max. 10s. Dozvuk je nastavován známými potenciometry Mix, Delay, Feedback a nechybí ani analogový low-pass filtr.

Přední strana šasi je vyhrazena pro vstup / výstup, páčkový přepínač vstupního okruhu guitar/line, zdířku 9V adapteru, multifunkční jackový konektor pro připojení expression pedálu, Aux In nebo MIDI kabelu a na levém boku najdeme USB port. Oficiální cena delaye Eventide Rose, jenž je výsledkem pětiletého vývoje, by se měla pohybovat okolo 350 dolarů.

Tagy Eventide Eventide Rose
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY