Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Eventide H9 MAX: luxus v kompaktním balení

Po modelech H9 a H9 Core přichází americký výrobce špičkových efektových procesorů Eventide s novinkou v podobě multiefektu H9 MAX. Podlahový procesor v sobě sdružuje většinu efektů Eventidu ze sérií TimeFactor, ModFactor, PitchFactor a Space a navíc přidává řadu speciálních algoritmů plus nový looper.

Eventide H9 MAX disponuje více než pětistovkou továrních presetů a 45 algoritmy, díky zabudovanému rozhraní Bluetooth jej lze ovládat také přes počítač nebo telefon (Windows, OSX, iOS) a samozřejmostí je MIDI konektivita.

Nadupaný multiefekt nabízí téměř všechny klasické efekty - 10 typů delaye, 4 verze chorusu, 5 modelů phaseru, 4x wah, 4x flanger, sekci ModFilter, 2x tremolo, 3x vibrato, speciály Undulator a Ringmod, nechybí proslulý harmonizer obsahující 10 typů harmonizace, 12 verzí reverbu, EQ compressor, resonator a patentovaná funkce UltraTap.

Krabička s kompaktními rozměry nezabere na pedalboardu mnoho místa a její ovládání je i přes množství a pokročilost funkcí a efektů řešeno intuitivně. K nastavování parametrů slouží pětice tlačítek (a jejich kombinace) a jeden velký potenciometr s prosvětleným prstencem. Dva footswitche jsou určeny k aktivaci presetu a natapování prodlevy delaye.

Levá strana šasi je osazena dvojicí DIN konektorů MIDI IN a Out/Thru, na čelní straně najdeme dvojici vstupů a výstupů pro tzv. true stereo, vstup pro externí expression pedál, napájecí konektor a mini USB. Celý efekt je zapojen v režimu true bypass.

Eventide H9 MAX je špičkový procesor vybavený efekty studiové kvality, včetně legendárního harmonizéru, vycházejícího z rackových modelů Eventide řady H, které byly nebo dodnes jsou důležitou součástí efektového řetězce řady známých muzikantů (Adrian Belew, Steve Vai, Frank Zappa, Van Halen, John Petrucci, Jimmy Page atd.). Kromě verze v bílém laku bude dočasně dostupná i limitovaná edice H9 MAX Gold potažená vrstvou 24 karátového zlata.

Tagy Eventide

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY