Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Eventide Blackhole Reverb

Firma Eventide uvedla před časem na trh plug-in Blackhole, a pod identickým označením Blackhole Reverb nyní připravila také funkcemi nabitý pedál, využívající algoritmus z legendárního rackového modelu DSP4000 Ultra-Harmonizer, jenž je součástí výbavy mnoha profesionálních studií i efektových systémů řady hráčů.

Blackhole nabízí dozvuky typu hall, room, plate, spring apod. v nekompromisní zvukové kvalitě a k dispozici je úložiště pro 127 presetů, z nichž 5 lze přímo volit pomocí levého duálního footswitche Active. Výrobce vybavil reverb také dvojicí režimů Infinite a Freeze, kdy první jmenovaný mod nepřetržitě vrství dozvukové stopy a druhý režim pomocí pravého footswitche prostorový efekt pozastaví.

Do samotné struktury dozvuku je integrována modulace, klasický či inverzní průběh ovlivňuje potenciometr Gravity, nastavit lze samozřejmě náběh efektu (pre-delay), frekvenční průběh signálu (Lo, Hi, Q), délku dozvuku, poměr mezi čistou a efektovanou větví a mnoho dalších parametrů včetně editační funkce Catchup nebo možnosti využití softwaru EDM (Eventide Device Manager).

Volit je možno ze čtyř různých bypassů – Buffered, Relay, DSP+FX, Kill dry, switch Active je schopen pracovat v režimech Latch či Momentary, vstupní TRS jack a dvojice výstupů jsou uzpůsobeny pro zapojení mono, stereo či true stereo, citlivost upravuje malý přepínač Guitar/Line (+8dBu / +14dBu), připraven je USB port (MIDI) a také zdířka expression pedálu pro plynulé ovládání libovolného počtu parametrů.

Eventide Blackhole Reverb o rozměrech 178 mm x 121 mm x 71 mm a hmotnosti 770 g je napájen adapterem 9V 200 mA. Cena flexibilního a kvalitního dozvuku, vhodného pro kytaru, basu, klávesy a další nástroje, se pohybuje pod hranicí 280 dolarů.

Tagy Eventide Eventide Blackhole Reverb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY