Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 15.02.2020 - 08:00

Even Flow: nechtěný klip kapely Pearl Jam z roku 1992

V březnu by mělo vyjít nové album Gigaton grungeových Pearl Jam, které předznamenává nejen singl Dance of the Clairvoyants, ale trochu paradoxně také téměř třicet let starý původní klip ke skladbě Even Flow z debutu Ten (1991). S výsledným záznamem, natáčeným částečně v areálu zoologické zahrady v Los Angeles, ovšem nebyla kapela spokojená a v té době nedala souhlas k jeho zveřejnění. Nyní se snímek režírovaný Rockym Schenckem objevil na YouTube (otázkou je, jak dlouho tam zůstane), a to přesně po 28 letech od jeho vzniku.

V retrospektivní knize Pearl Jam Twenty z roku 2013 nevzpomíná na klip v dobrém žádný z členů kapely a dvojnásobně nepříjemnou vzpomínku si na tuto akci nese bývalý bubeník Dave Abbruzzese, který si při natáčení poranil zápěstí a následující evropské turné musel odehrát s dlahou. Nepovedený klip byl nakonec nahrazen sestřihy z živých vystoupení, pořízených režisérem Joshem Taftem (viz druhé přiložené video).
 

Tagy Pearl Jam Pearl Jam Even Flow

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY