Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 12.11.2022 - 08:00

„Environmentální“ kytara Burls X 4Ocean

Youtuber a zručný řemeslník Burls Art se na videoplatformu před časem vrátil s dalším modelem kytary, tentokrát nesoucím označením Burls X 4Ocean, jehož tělo a hmatník jsou vyrobeny z odpadního plastu, který BA vylovil z moře v rámci akce pořádané ekologickou organizací 4Ocean. Rozemleté kousky vybraného plastu byly uloženy do formy a v peci roztaveny na velký korpusový blok.

Tělo ve stylu double-cut doplňuje šroubovaný javorový krk, nesoucí hmatník o tloušťce cca 6 mm, k jehož stavbě byla použita vyhozená brčka zalitá dvousložkovou epoxidovou směsí používanou na opravu lodních trupů. Vrstva čiré pryskyřice kryje také bílou hlavici zdobenou čtveřicí uříznutých modrých uzávěrů od PET lahví.

Kobylkový humbucker i telecasterovský krkový single coil jsou usazeny v chromovaných rámečcích a stejnou povrchovou úpravu mají také kovové kryty snímačů, ladicí strojky a hardtail kobylka s ukotvením strun skrz tělo. Pokud vás dané téma zajímá, a nespokojíte se pouze s přiloženým videem, tak spoustu záběrů dokumentujících jednotlivé výrobní fáze tohoto nástroje najdete zde.

Tagy Burls Art Burls X 4Ocean

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY