Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Burls Art a kytara z hliníkových plechovek

Kytary s hliníkovými korpusy nebo krky už zkoušela vyrábět řada značek, ale pravděpodobně žádná z nich nepoužila ke stavbě těchto nástrojů plechovky. Ty se v počtu tisícovky kusů staly základem pro další kreaci zručného youtubera vystupujícího pod přezdívkou Burls Art, který hliníkové obaly od nápojů nasbíral společně se svými přáteli během uplynulého roku na  různých oslavách, grilováních atd.

K roztavení plechovek při teplotě cca 1000 stupňů bylo třeba postavit propanbutanovou pec, díky níž měl stavitel ve výsledku k dispozici devět hliníkových tyčí s celkovou váhou cca 8.5 kg, ze kterých pomocí forem následně odlil krk a korpus s liniemi Stratu a zaoblenými hranami vzdáleně evokujícími slavný signovaný Ibanez „Chrome Boy“ Joea Satrianiho. Ten má ale na rozdíl od Artova modelu klasickou dřevěnou koncepci a kovový efekt vytváří pouze speciální povrchová úprava.

Hliníkový superstrat je vybaven humbuckery Seymour Duncan Invader, pevnou top-load kobylkou Schaller a uzamykatelnými ladicími strojky (patrně Hipshot). První přiložené video dokumentuje jednotlivé pracovní procesy, druhý záznam přibližuje konstrukční detaily finálního nástroje.

Tagy Burls Art

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY