Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Steel kytara z dolarových žetonů

Burls Art, zručný stavitel neobvyklých kytar, představil na YouTube další ze svých originálních modelů, tentokrát zastoupených steel kytarou, pro jejíž rám využil asi 1600 hliníkových dolarových žetonů ze zaniklého amerického maloobchodního řetězce RadioShack. Roztavené mince o celkové váze cca 9 kg se podařilo správně odlít až na druhý pokus a poté byl pomocí jiné formy vytvořen hliníkový top, který ke skeletu přivařil profesionální svářeč.

"Nikdy jsem nezkoušel odlévat něco tak tenkého, takže jsem si nebyl jistý, jak to dopadne. Vždy se snažím zvládnout co nejvíce práce ve vlastní dílně, ale čas od času potřebuji udělat něco, na co prostě nemám vybavení nebo dovednosti. Když na to přijde, nikdy nemám problém vyhledat profesionála,“ komentuje kytarář jeden z obtížnějších procesů.

Po svaření obou korpusových segmentů, opracování hran, přípravě pražců a vyřezání potřebných otvorů pro elektroniku či ladicí strojky, přišlo na řadu eloxování, barvení, montáž snímačů, nultého pražce s rolovacími kameny, kobylky Duesenberg Multi-Bend a dalších součástí. Postup výroby i výsledný zvuk steel kytary zapojené do komba Vox AC15 demonstruje přiložené video.

Tagy Burls Art

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY