Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Elektronické multipady Alesis CompactKit 4 a 7

Firma Alesis přichází na trh s dvojicí stolních elektronických padů CompactKit 4 a CompactKit 7 využitelných nejen při domácím cvičení, ale i pro rytmické a zvukové obohacení kapelového soundu. Jednodušší trenažér je vybaven programem Game doplněným funkcí Coach, která na displeji ukazuje hodnoty hraných not a pomáhá tak začátečníkům orientovat se v rytmických patternech jednotlivých figur nebo skladeb a vybavenější model přidává mimo jiné i rozhraní USB-MIDI.

Ekonomická varianta Alesis CompactKit 4 disponuje čtveřicí dynamických gumových padů, centrálním displejem a přehledně uspořádaným ovládáním skládajícím se z 10 tlačítek a datového kolečka. Zařízení nabízí 70 různých zvuků s 10 efekty a bankou pro 50 skladeb, do kterých lze improvizovat. Oba modely mají vlastní zesilovač s reproduktory, výstup na sluchátka a jsou napájeny 9V adapterem nebo 6-ti tužkovými bateriemi, takže hrát a cvičit lze v podstatě kdekoliv.

Luxusnější verze Alesis CompactKit 7 je vybavena celkem sedmi pady s realistickým odskokem, jež kromě paliček reagují i na hru rukou a přidány byly externí pedály basového bubnu a hi-hat. Ovládání je společně s třímístným LED displejem umístěno na půlkruhovém panelu.

V paměti vestavěného modulu najdeme 45 typů souprav plus 5 volných presetů pro uložení vlastních bicích sad, nechybí metronom a vybírat můžeme z celkem 265 zvuků a 100 skladeb. Pad umožňuje nahrávání a následné ukládání vlastních nápadů, pro externí zdroj audio signálu je připraven minijackový konektor Aux In a v případě využití DAW nebo plug-inů je zde USB-MIDI rozhraní.

Elektronický multipad Alesis CompactKit 4 otevírá bubenickým elévům nenásilnou a zábavnou formou rytmickou stránku hudby a sofistikovanější model CompactKit 7 přidává kromě možnosti zapojit do hry techniku nohou i propojení s počítačem. Obě verze jsou už dostupné i na českém trhu - "čtyřková" varianta vyjde na cca 2 150 Kč a cena "sedmičky" se pohybuje lehce nad hranicí 4 000 Kč. Vedle samotného zařízení a manuálu najdete v balení i adapter a pár paliček.

Tagy Alesis

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY