Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 12.02.2018 - 07:30

EHX 95000 Performance Loop Laboratory

Různé loopery, umožňující zaznamenávat, přehrávat a vrstvit audio signál, patří z historického pohledu stále do velmi mladé kategorie efektového segmentu, která má značný vývojový potenciál. O tom, že výrobci efektů neřekli v oblasti looperů ani zdaleka své poslední slovo, svědčí nadupaná smyčkovací stanice 95000 Performance Loop Laboratory z produkce newyorské firmy Electro Harmonix.

Novinka zvládá v rámci jedné smyčky práci s šesti mono tracky a jednou stereo mixdown stopou a datové úložiště v podobě 16 GB micro SD karty má kapacitu pro 375 minut záznamu v kvalitě 44.1 kHz a uložení 100 loopů. Každá smyčka disponuje vlastním faderem hlasitosti, potenciometrem Pan a tlačítkem Track Select.

Master sekce nabízí ovladač celkové hlasitosti, level sluchátek a knoflík Clix Lvl pro úroveň integrovaného metronomu, jehož tempo je signalizováno i dvojicí diod. Nechybí nastavení citlivosti vstupů L/R, fadery Mixdown a Tempo s tlačítkem Tap, spínače kvantizace, zpomalení playbacku, reverzního modu apod., orientaci a editaci usnadňuje přehledný displej, využít lze MIDI Clock, 20 továrních rytmických patternů a mnoho dalších funkcí.

Na čelní straně najdeme dva kombinované XLR/jack vstupy (mic/inst/line) se spínačem phantomového napájení, minijackový Aux In, dvojici hlavních výstupů, Monitor Out, sluchátkový konektor, vstup pro externí expression pedál, MIDI In / Out, USB pro import/export WAV souborů, slot paměťové karty a zdířku adapteru. Samotné ovládání smyček je řešeno pomocí šesti masivních nášlapných switchů.

Funkcemi doslova nabitý smyčkovač Electro Harmonix 95000 Performance Loop Laboratory s robustním hliníkovým šasi se v evropských obchodech představí zřejmě koncem února, oficiální cena pro americkou část trhu byla nastavena na cca 550 dolarů včetně 16 GB Micro SD karty a firemního DC adapteru EHX 9.6 V 500 mA.

Tagy EHX EHX 95000 Performance Loop Laboratory

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY