Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Efektový looper/kontroler Carl Martin Octa-Switch The Strip

Oblíbený efektový smyčkovač a kontroler Octa-Switch, vyráběný dánskou značkou Carl Martin, se v průběhu let rozrostl na několik modelů, lišících se jak rozměry, tak poměrem stran šasi a výbavou. Obdobnou evoluční cestou jde i zatím poslední verze Octa-Switch The Strip v užším, pro většinu středně velkých pedalboardů praktičtějším formátu, do které vývojáři integrovali kromě osmi loopů také jednoduchý MIDI systém, buffer, funkci Instant Access a další prvky.

Všech osm smyček je s pomocí pozlacených relé zapojeno v režimu true bypass a tlačítkem Store lze pohodlně ukládat kombinace zapojených pedálů, takže pro aktivaci předvolené řady efektů postačí stisknutí jednoho footswitche. Zmíněný mod Instant Access navíc přepíná mezi programovatelným režimem Bank Preset a přímým přístupem k jednotlivým smyčkám, což může přijít vhod nejen v pódiových podmínkách.

Důležitou novinkou je DIN konektor MIDI Out pro ovládání multiefektů, aparátů a dalších zařízení. MIDI tentokrát komunikuje na základní bázi, kdy jsou povely Program Change rovny číslu pedálu s přiřazeným loopem (footsw. 1 = PC1, footsw. 2 = PC2 atd.). Díky dvojici vstupů a zdířce send u stereo loopu č. 8 je možno využít tzv. čtyřkabelovou metodu propojení (smyčky 6, 7, 8 v ef. smyčce aparátu).

Dva hlavní audio výstupy jsou navázány na nezávislé DIP spínače řídící routing přiřaditelný ke každé z osmi bank. Stejné minispínače a způsob programování najdeme také u čtveřice footswitchů Ext. Remote připravených např. pro ovládání kanálů zesilovače, jeho voicingů, reverbu atd. The Strip disponuje vypínatelným bufferem optimalizujícím signál při použití dlouhé kabeláže a nechybí footswitch Bypass/Mute, jehož pracovní mod určuje malé tlačítko na přední straně ocelového šasi.

Efektový looper/kontroler Carl Martin Octa-Switch The Strip o rozměrech 580 x 85 x 40 mm a hmotnosti 1.5 kg je napájen prostřednictvím 9V adapteru s proudovou rezervou cca 600 mA. Cena modelu se na evropském trhu pohybuje okolo hranice 530 eur.

Tagy Carl Martin Carl Martin Octa-Switch The Strip

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY