Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 05.10.2014 - 00:01

Dvojková řada efektů od TCE: Alter Ego V2 a Reverb T2

S novinkami se u TC Electronic v poslední době takříkajíc roztrhl pytel - důkazem je další dvojice pedálů TCE Alter Ego vintage Delay V2 a Reverb T2 navazující na předchozí úspěšné modely této dánské značky. Elektronika obou efektů je uložena v černě lakovaných hliníkových šasi, nechybí technologie TonePrint, zapojení v "true stereu" (2xIn, 2X Out), vstup pro adapter a konektor mini USB.

TCE T2 Reverb vychází z modelu Trinity a disponuje desítkou kvalitních dozvuků a jednou volnou pozicí pro uložení oblíbeného presetu z aplikace TonePrint. Ovládání sestává z potenciometrů Decay, kterým nastavujeme čas dozvuku, Mixu pro intenzitu reverbu a tónové clony. Malým switchem přepínáme mezi mody direct/reverb. Efekt můžeme zapojit v monu, stereu a plném stereu - poslední možnost využijí asi především klávesisti.

TCE Reverb T2 - typy dozvuku:

RI: hřejivý zvuk s pomalou modulací
RII: dlouhý reverb s vibratem
RIII: transparentní sound s plnými basy
RIV: mohutný, široký zvuk
RV: pitch-reverb s doublingem
RVI: tlustý plate reverb s decentní modulací
RVII: flange-reverb, ala 80. léta
RVIII: výrazný hall s dlouhým časem
ECI: Ethereal 1 - speciál vytvořený u ProGuitarShop
ECII: Ethereal 2 - speciál vytvořený u ProGuitarShop
TP: TonePrint


TCE Alter Ego V2 je pokračovatelem původního Alter Ega a také většího delaye TCE Alter Ego X4. Stejně jako její předchůdci je i verze V2 orientována spíše na tradiční delaye počínaje klony starého Echoplexu, přes rackový TCE 2290, Roland Space Echo až po raritní Echorec.

Novinka nabízí kromě devíti dozvuků také 40-ti vteřinový looper a preset pro TonePrint. Největší časová prodleva činí celých 7 vteřin a samozřejmostí je funkce Tapping. Ovládání jednotlivých typů delaye je klasika v podobě potenciometrů Time, Feedback, Level a minipřepínače s režimy pracujícími se čtvrtkami, tečkovanými osminami nebo jejich kombinací.

Efekty nabízejí přepínání s bufferem nebo true bypass a funkci Kill Dry pro použití v paralelní efektové smyčce, konektivita Alter Ega V2 je zcela identická s Reverbem T2.

TCE Alter Ego V2 - typy delaye
:

EREC 2: Binson Echorec 2
DMMC: Electro-Harmonix Deluxe Memory Man Chorus
T ORG: Tel Ray Organ Tone
2290 M: TC Electronic 2290 Modulated
REV M: Reverse Modulated
BDM2: Boss DM-2
CK AT: Watkins Copykat
EP1: Maestro Echoplex 1
SP: Roland Space Echo
LP: Looper
TP: TonePrint

Tagy alter ego

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY