Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 22.06.2014 - 00:01

TCE Alter Ego X4 VE: vintage delay s looperem

Dánský TC Electronic pokračuje v inovaci svých klasických efektových pedálů a přichází na trh s luxusní verzí delaye Alter Ego X4 Vintage Echo, který podstatně zvyšuje uživatelský komfort původního TCE Alter Ega a navíc přidává přehledně vyřešenou funkci Looper a širší konektivitu.

Bytelná krabice je osazena čtveřicí footswitchů sloužících k aktivaci presetů A,B,C a funkce Tap Tempo. V případě přepnutí do režimu Looperu je těmito spínači možno volit přehrávání/nahrávání a posun jednotlivých smyček. Maximální délka smyčky je 40 vteřin, což je plně dostačující pro většinu aplikací.

Na hlavním panelu nalezneme důvěrně známé potenciometry Time, Feedback a Delay Level, přepínač rytmických patternů (čtvrtiny, tečkované osminy nebo mix obou), miniswitch přepínající mezi režimy Delay a Looper a potenciometr hlasitosti pro druhý z nich. Otočný přepínač nabízí celkem 12 typů dozvuků, mezi kterými jsou zastoupeny např. modely Roland Space Echo, TCE 2290, Lo-fi, Hi-fi, Tape, Analog, Echoplex nebo lengendární Binson Echorec. Kromě toho je možné využít hned čtyři presety pro nahrání vzorků TonePrint.

Veškeré konektory jsou osazeny na čelním panelu - samozřejmostí jsou čtyři jackové vstupy/výstupy pro tzv. true stereo signál, souosý konektor pro 9V adapter a micro USB port pro stažení presetů TonePrint. Příjemným bonusem je vstup pro externí expression pedál a dvojice DIN konektorů MIDI IN a THRU, takže můžete využít MIDI synchronizace s dalšími efektovými jednotkami nebo ovládat TCE X4 hlavním MIDI kontrolerem. Pro zvukové puristy je zde připravena také možnost volby mezi přepínáním True Bypass nebo se zapojeným bufferem.

TC Electronic Alter Ego X4 Vintage Echo je po modelu X4 Flashback dalším delay/looperem, jenž má díky propracované koncepci a zvukové kvalitě našlápnuto k tomu, aby se stal jedním z nejpoužívanějších efektů své kategorie. Navrhovaná cena by se měla pohybovat kolem 7 000 Kč. Pokud máte rádi analogově znějící delay a líbí se vám vintage sound klasických modelů Echoplex, Binsonic atd., tak by TCE Alter Ego X4 mohl být pro vás tou správnou volbou.

Tagy alter ego

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY