Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 01.04.2017 - 00:01

Duální emulátor kabinetů Digitech CabDryVR

Simulátory boxů ušly za dobu své existence dlouhou cestu a nutno uznat, že jejich kvalita se v současné době dostala na velmi vysokou úroveň. Zvuky, které nejnovější zástupci této kategorie využívající tzv. impulsů nabízejí, jsou už těžko rozeznatelné od soundu reálných kabinetů. Podobné technologie využívá také novinka firmy Digitech nesoucí označení CabDryVR. Disponuje 14 režimy využitelnými pro kytaru i basu.

Elektronika je postavena na obvodu s 24 bit/44.1 khz A/D/A převodníky zajišťujícího chod dvou nezávislých emulačních jednotek A a B, jež jsou ovládány duálními souosými potenciometry s funkcemi Size a Level pro nastavení velikosti boxu a hlasitosti a rotačními sedmipolohovými přepínači režimů Cab Type A a Cab Type B.   horní části panelu je umístěn páčkový spínač volící mezi kytarovými a basovými boxy.

CabDry nabízí následující modely kabinetů: kytara - Vintage American 2x12", Vintage British 2x12", British Green Slant 4x12", British Straight 4x12", Heavy American 4x12", Smooth Custom 4x12" a Small Combo 1x8". Basa – Flexy 1x15", Basic 1x15", Big Blue 1x18", AmeriTweed 4x10", Gold Diamond 4x10", Vintage Fridge 8x10" a Blonde Basement 2x12".

Krabička je osazena dvojicí vstupů a výstupů pro sekce A a B, takže signál lze vést několka způsoby – pokud zapojíte efekty nebo preamp do A vstupu, tak je zde možnost poslat do mixu, zvukové karty nebo in-ear monitoringu buď pouze zvuk větve A nebo pomocí druhého výstupu dvě samostatné paralelní cesty A + B a druhá možnost platí i pro připojení dalšího vstupu B.

Sekce B disponuje modem Dry takže pro přímé připojení můžete použít simulační jednotku A a z B výstupu poslat nezměněný signál do zesilovače. Podobně může CabDry fungovat i v efektové smyčce aparátu, kdy B výstup půjde do returnu (koncový zesilovač) a A výstup do mixpultu apod.

Nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass, efekt je možno napájet adapterem nebo 9V baterií a v balení najdete také suchý zip pro upevnění efektu do pedalboardu a plastový StompLock zamezující nechtěnému rozhození pozic ovladačů. Digitech CabDryVR už pořídíte i na českém trhu za cenu necelých 4 300 Kč.

Tagy Digitech Digitech CabDryVR
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY