Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 18.07.2015 - 00:01

DOD Gonkulator Ring Mod: kombinace distortionu a modulátoru

Firma DOD, patřící pod křídla amerického Digitechu, pokračuje v reinkarnaci starších pedálů, jejichž výroba byla ukončena už před pěknou řádkou let. Novinka s názvem DOD Gonkulator Ring Mod je inovovanou verzí původního Gonkulatoru FX13, jenž se v katalogu společnosti objevoval pouze v letech 1996 a 1997.

Nová verze je stejně jako originál kombinací známého distortionu DOD Grunge a kruhového modulátoru. Oproti předloze má nový Gonkulator rozšířené možnosti ovládání, jež sestává z potenciometrů Gain a Dist (zkreslení a hlasitost distortionu), celkové hlasitosti Output, ovladače Freq pro nastavení pracovního pásma modulace a Ring, kterým nastavujeme výraznost modulátoru.

Pokud budete chtít používat ring modulator pouze s čistým zvukem, stačí stáhnout potenciometry Gain a Dist. Toto řešení také umožňuje použít efekt s vaším oblíbeným overdrivem, fuzzem nebo distortionem. Naopak pro samostatné DOD Grunge zkreslení bez modulace stáhneme ovladač Ring.

Šasi krabičky je vyrobeno z odolného hliníkového výlisku a napájení obstarává 9 V baterie nebo adapter (souosý barelový konektor ala Boss). Čistý a obvodem nijak neovlivněný průchozí signál zaručuje true bypass zapojení.Pokud se poohlížíte po kvalitním, jednoduše nastavitelném ring modulátoru a využijete i zkreslení, které nabízí vestavěný distortion DOD Grunge, tak vyzkoušejte nový DOD Gonkulator Ring Mod.

Mimochodem, starší model DOD FX13 Gonkulator použil Mike Einziger z kapely Incubus při nahrávání známé skladby Glass (CD S.C.I.E.N.C.E., 1997) a mezi mnoha kytaristy tím opět pozvedl zájem o tento netradiční, ale velmi muzikálně znějící efekt. Důsledkem byl raketový nárůst cen, které se na portálu ebay vyšplhaly přes hranici 200 dolarů.

Tagy DOD Overdrive 250

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY