Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 21.03.2015 - 00:01

Boneshaker: nekompromisní distortion pro kytaru i basu

Společnost Harman, pod kterou patří např. značky Digitech, DOD, AKG, JBL nebo Soundcraft, přišla na trh s novou zkreslovací krabičkou DOD Boneshaker. Variabilní koncepce novinky umožňuje její použití jak s kytarou tak i s basou.

Distortion DOD Boneshaker je určen hlavně pro hráče tvrdších stylů a na své si tentokrát přijdou také majitelé sedmi a osmi strunných kytar. Posílená projekce nízkých frekvencí společně s vysokou mírou gainu a třípasmovými parametrickými korekcemi dělají z Boneshakeru velmi zajímavou alternativu ke známým high-gain pedálům Boss, MXR, Digitech apod.

Efekt, jenž je výsledkem spolupráce vývojářů DOD a malé firmy Black Arts Toneworks, je osazen trojicí potenciometrů - Distortion, Level, Depth (přidání nízkých pásem) a třemi duálními potenciometry pro detailní nastavení basů, středů a výšek. Vnitřním ovladačem každé korekce vybíráme požadovanou frekvenci a vnějším prstencem volíme její výraznost ve spektru.

Krabička je zapojena v režimu true bypass, napájení obstarává 9V baterie nebo adapter. Efekt by se měl na pultech obchodů objevit začátkem jara. Cena pro USA se pohybuje okolo 190 dolarů. Jestli se poohlížíte po klasickém efektu s variabilními parametrickými korekcemi a high-gain zkreslením zvládajícím masivní spodky podladěných kytar nebo baskytar, tak DOD Boneshaker rozhodně zařaďte mezi adepty k vyzkoušení.

Tagy DOD Overdrive 250

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY