Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Distortiony Bogner Ecstasy ve verzích Mini

Předzesilovací sekce tříkanálového aparátu Ecstasy z dílny Reinholda Bognera se svých pedálových ekvivalentů v podobě modelů Blue a Red dočkala už před pěti lety. Nyní ale firma přichází na trh s kompaktnějšími verzemi Ecstasy Blue Mini a Ecstasy Red Mini, jejichž prototypy byly poprvé představeny na letošním veletrhu NAMM.

Modrá varianta nabízející spíše crunchové zkreslení vycházející z Marshallu Super Lead i moderněji koncipovaný high-gainový Red Mini se oproti svým rozměrnějším předchůdcům liší především absencí samostatného footswitche Boost a částečnou změnou prošly také rozšiřující funkce ovládané malými páčkovými spínači.

Oba efekty jsou shodně osazeny potenciometry gainu, hlasitosti a aktivními třípásmovými korekcemi, přičemž pracovní rozsah středového pásma lze upravovat pomocí trimru umístěného uvnitř šasi. Spínač Variac simuluje kompresi ovlivněnou u reálných lampových zesilovačů sníženým síťovým napětím a switchem Pre-Eq s mody B1/N/B2 lze měnit poměr vyšších harmonických, majících s dopadem na vzdušnost a otevřenost projekce.

Třetí přepínač poskytuje u modelu Blue režimy L Marshall Plexi sound, M – 2. kanál hlavy Ecstasy s nižším gainem a H – identický kanál posílený boostem, zatímco u verze Red najdeme polohy -/+ přinášející možnosti klasického lead kanálu Ecstasy nebo jeho obdoby nakopnuté boostem.

Krabičky jsou zapojeny v režimu true bypass a napájení obstarává výhradně 9V adapter. Toto řešení umožňuje následně zvýšit napětí na obvodech efektů a dosáhnout tak lepší dynamické odezvy blízké charakteru elektronkových aparátů.

Ceny distortionů Bogner Ecstasy Blue/Red Mini, využívajících zlacených plošných spojů a výběrových součástek (německé kondenzátory WIMA nebo japonské Nichicon, spínače Carling apod.), se na americkém trhu pohybují pod hranicí 200 dolarů.

Tagy bogner Bogner Ecstasy Bogner Ecstasy Mini

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY