Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 21.11.2018 - 00:01

Distortiony Bogner Ecstasy ve verzích Mini

Předzesilovací sekce tříkanálového aparátu Ecstasy z dílny Reinholda Bognera se svých pedálových ekvivalentů v podobě modelů Blue a Red dočkala už před pěti lety. Nyní ale firma přichází na trh s kompaktnějšími verzemi Ecstasy Blue Mini a Ecstasy Red Mini, jejichž prototypy byly poprvé představeny na letošním veletrhu NAMM.

Modrá varianta nabízející spíše crunchové zkreslení vycházející z Marshallu Super Lead i moderněji koncipovaný high-gainový Red Mini se oproti svým rozměrnějším předchůdcům liší především absencí samostatného footswitche Boost a částečnou změnou prošly také rozšiřující funkce ovládané malými páčkovými spínači.

Oba efekty jsou shodně osazeny potenciometry gainu, hlasitosti a aktivními třípásmovými korekcemi, přičemž pracovní rozsah středového pásma lze upravovat pomocí trimru umístěného uvnitř šasi. Spínač Variac simuluje kompresi ovlivněnou u reálných lampových zesilovačů sníženým síťovým napětím a switchem Pre-Eq s mody B1/N/B2 lze měnit poměr vyšších harmonických, majících s dopadem na vzdušnost a otevřenost projekce.

Třetí přepínač poskytuje u modelu Blue režimy L Marshall Plexi sound, M – 2. kanál hlavy Ecstasy s nižším gainem a H – identický kanál posílený boostem, zatímco u verze Red najdeme polohy -/+ přinášející možnosti klasického lead kanálu Ecstasy nebo jeho obdoby nakopnuté boostem.

Krabičky jsou zapojeny v režimu true bypass a napájení obstarává výhradně 9V adapter. Toto řešení umožňuje následně zvýšit napětí na obvodech efektů a dosáhnout tak lepší dynamické odezvy blízké charakteru elektronkových aparátů.

Ceny distortionů Bogner Ecstasy Blue/Red Mini, využívajících zlacených plošných spojů a výběrových součástek (německé kondenzátory WIMA nebo japonské Nichicon, spínače Carling apod.), se na americkém trhu pohybují pod hranicí 200 dolarů.

Tagy bogner Bogner Ecstasy Bogner Ecstasy Mini
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY