Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

The Dio Album: Paul Gilbert vzdává poctu ikonickému zpěvákovi

Hardrockový zpěvák Ronnie James Dio (10. 7. 1942 – 16. 5. 2010), jehož charakteristicky zabarvený vokál můžeme slyšet na albech kapel Black Sabbath, Rainbow nebo Dio, patřil a dosud patří k nejvýraznějším personám rockové hudby. Uctít talent tohoto muzikanta i výraznou stopu, kterou zanechal v historii moderní hudby, se rozhodl kytarista Paul Gilbert (Racer X, Mr. Big), a to prostřednictvím instrumentálního titulu The Dio Album, kde kromě klasických riffů a sól pokryl kytarovými linkami také melodii pěveckých partů.

Počin, jenž by měl vyjít 7. dubna pod hlavičkou společnosti Mascot Label Group, obsahuje cover verze celkem 12 skladeb z různých období Diovy kariéry. Tím pádem vzdává Gilbert hold i práci kytaristů Tonyho Iommiho z Black Sabbath, Ritchieho Blackmorea z Deep Purple a Rainbow nebo Viviana Campbella z kapely Dio, který je od roku 1992 členem britského kvinteta Def Leppard. Jako první ochutnávka chystané novinky se na YouTube objevila jedna z nejznámnějších Diových skladeb Holy Diver (viz druhé video), následovaná songem Heaven And Hell ze stejnojmenného alba Black Sabbath vydaného v roce 1980.

The Dio Album – track list

1. Neon Knights
2. Kill The King
3. Stand Up And Shout
4. Country Girl
5. Man On The Silver Mountain
6. Holy Diver
7. Heaven And Hell
8. Long Live Rock ‘N’ Roll
9. Lady Evil
10. Don’t Talk To Strangers
11. Starstruck
12. The Last In Line

Tagy Paul Gilbert Ronnie James Dio Paul Gilbert – The Dio Album

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY