Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signovaný drive TCE Paul Gilbert MojoMojo

Overdrive MojoMojo patří k marketingově nejúspěšnějším zkreslovačům značky TC Electronic, jehož dlouhodobým uživatelem je i excelentní kytarista Paul Gilbert (Mr. Big). Dánský výrobce se rozhodl tohoto muzikanta opět oslovit a nabídl mu spolupráci na vývoji signované verze nesoucí označení MojoMojo Paul Gilbert Edition, která vedle inovovaného obvodu dostala také lak ve fialovém odstínu, což je jedna z Gilbertových oblíbených barev.

Hlavní okruh s ovladači Drive, Level, Bass, Treble zůstal v podstatě nezměněn, ale malý páčkový spínač, jenž původně aktivoval rozdílný voicing, byl nahrazen modem se switchem „11“, dodávajícím signálu další masivní porci gainu a na něj navázaný výraznější atak tónu. Další úpravu představuje interní konvertor napětí zvyšující projekci a dynamiku zvuku.

Tyto modifikace komentuje Paul Robert Scott z TCE: „Paul na svém MojoMojo používá vždy stejné nastavení, takže nebylo třeba instalovat voicingový přepínač, který byl v původní verzi. Místo toho jsme zvolili spínač 11, který přináší masivní zesílení gainu pro ještě větší drive a atak, což je, no .... jedenáct! Navíc jsme navýšili napětí přiváděné na základní desku, které výrazně zvyšuje headroom i dynamiku.“

Širší flexibilitu navíc zajišťují precizně kalibrované aktivní dvoupásmové korekce a footswitch je zapojen v režimu true bypass, takže krabička ve vypnutém stavu nijak neovlivňuje charakter průchozího signálu. Přísun energie obstarává standardní 9V adapter nebo baterie, pohodlně přístupná pomocí velkého šroubu držícího spodní část robustního šasi.

Oficiální evropská cena signovaného overdrivu TC Electronic MojoMojo Paul Gilbert o rozměrech 122 x 72 x 50 mm a hmotnosti cca 300 g byla nastavena okolo hranice 70 eur, což vzhledem ke kvalitě zvuku i použitých komponent není přehnaná částka.

Tagy TC Electronic Paul Gilbert TCE Paul Gilbert MojoMojo

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY