Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Vánoční songy v podání Billyho Gibbonse a Paula Gilberta

Na blížící se Vánoce reagují každoročně i rockoví muzikanti, kteří v této době prezentují na YouTube různé cover verze klasických songů s vánoční tématikou. Do role kytarového Ježíška, nebo v těchto případech spíš Santa Clause, se letos vžili také Billy Gibbons a Paul Gilbert. Ovšem každý po svém. Frontman kapely ZZ Top připravil track Jingle Bell Blues, z jehož názvu je jasně patrné do jakého stylového kabátu je známá skladba oblečena.

„Napadlo nás, že všichni milují vánoční hudbu a všichni milují bluesovou atmosféru Jimmyho Reeda, tak jsme si řekli, že to spojíme,“ komentuje Gibbons vznik tohoto coveru. „Pro jistotu jsme přihodili ještě odkaz na hot rody (upravená retro auta), protože naše oblíbené sáně jsou ty s motorovým pohonem.“

Hmatníkový pyrotechnik Paul Gilbert pojal sváteční atmosféru komplexněji a v závěru listopadu vydal album TWAS, obsahující deset upravených vánočních klasik a dva originály se stejnou tematikou. Na nahrávání se podíleli portlandští studioví hráči Dan Balmer (kytara), Clay Giberson (klávesy), Timmer Blakely (baskytara) a Jimi Bott (bicí), kteří s Gilbertem spolupracovali i na předchozích albech.

Jako ochutnávka k prozatím nejnovějšímu titulu TWAS se na YouTube objevily klipy k trackům Every Christmas Has Love, We Wish You a Merry Christmas, Three Strings for Christmas a předělávkám anglických vánočních koled z 18. století Hark! The Herald Angels Sing a I Saw Three Ships, které Gilbert nahrával s pomocí staršího dvoukrkého „esgéčka“ Ibanez 2402DX ze 70. let a pololubovky „ES“ 2457WN od stejné značky.

„Mnozí budou souhlasit, že v poslední době se na naše hlavy valí náročné události jako vybuchující vodopád melasy,“ uvedl Gilbert. „Alespoň mně to tak někdy připadá. Ale když jsem s přáteli jamoval na témata vánočních písní a hrál na kytary Ibanez ve stylových červených, zelených a bílých barvách, měl jsem pocit, že život je skvělý. Doufám, že tato hudba dokáže vykouzlit úsměv na tváři i vám. Veselé Vánoce všem,“ dodal kytarista kapely Mr. Big, která je od úmrtí bubeníka Pata Torpeye (r. 2018) ve stavu hibernace.

Tagy Billy Gibbons Paul Gilbert

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY