Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

DiMarzio PG-13: mini-humbuckery Paula Gilberta

Newyorská společnost DiMarzio přichází na trh s novými signovanými modely snímačů, kterými jsou tentokrát mini-humbuckery postavené podle specifikací kytarového mága a člena kapely Mr. Big Paula Gilberta. Kobylková verze DiMarzio PG-13 DP243 a krková varianta PG-13 DP242 se zvukově pohybují mezi klasickým humbuckerem a single coilem typu P-90 a podle Gilberta je jejich velkou předností nadstandardní čistota tónu.

Rozměrově užší mini-humbuckery disponují díky své konstrukci prostorově menším polem snímajícím kmit struny, což má za následek lehké snížení projekce nižších harmonických složek signálu a tím pádem jasnější a detailněji artikulovaný přednes s dostatkem nosných středů a zpěvných výšek bez přehnané ostrosti.

Kobylkový PG-13 DP243 produkuje frekvenčně vyvážený zvuk s plnými a transparentními středními pásmy, kulatějšími výškami a citlivou dynamickou odezvou. Snímač zvládá jak agresivnější high-gain, tak i široce a přehledně znějící crunch nebo příjemně komprimovaný čistý sound. Frekvenční charakteristika byla nastavena v poměrech: basy 6.0, středy 5.5, výšky 4.5 a výstup činí 145 mV.

Krková verze PG-13 DP242 je stejně jako kobylkový typ osazena keramickým magnetem, ale na rozdíl od DP243 disponuje tlustším a krémovějším charakterem zvuku, jenž je použitelný ve většině žánrů od jazzu, přes blues, rock, pop až po metal. Tomu odpovídá i frekvenční diagram a specifikace s hodnotami: basy 5.5, středy 5.0, výšky 5.0, výstup 135 mV a odpor 9.73 kOhm.

Oba snímače mají čtyřžílovou kabeláž nabízející řadu různých zapojení (rozepínání cívek, sériový a paralelní mod atd.) a budou dostupné v provedení s niklovanými kovovými pouzdry. Novinky se v evropské distribuci objeví pravděpodobně koncem února a cena jednotlivých modelů byla pro americkou část trhu nastavena na shodných 134.99 dolarů.

Tagy Dimarzio Paul Gilbert DiMarzio PG-13

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY