Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 05.06.2019 - 00:01

DiMarzio Notorious a Igno: snímače kytaristů kapely Polyphia

Newyorská značka DiMarzio posílila svou produktovou nabídku signovaných snímačů o modely navržené podle specifikací kytaristů progrockové kapely Polyphia Tima Hensona a Scotta LePagea, kteří jsou firemními hráči japonského Ibanezu. Ve spolupráci s Hensonem byl vyvinut kobylkový minihumbucker Notorious DP283G, středový single coil Notorious DP284SG plus krkový singl Notorious DP284G a Scott LePage je podepsán pod kobylkovým humbuckerem Igno DP285FBK+G.

Minihumbucker Notorious DP283G s keramickým magnetem, disponuje středně silným výstupem, hřejivým zvukovým témbrem, lehce posílenými středovými pásmy (frekvenční charakteristika – basy: 5.0, středy: 5.5, výšky: 4.5) a výrobce udává možnost jeho využití také na ostatních pozicích.

Minihumbucker se dobře pojí se středovými a kobylkovými singly Notorious DP284SG / DP284G osazenými magnety Alnico 5. Snímače s identickým frekvenčním poměrem (basy: 5.0, středy: 7.5, výšky: 6.0) se svými vlastnostmi blíží vintage singlům Fender a oba modely byly kalibrovány speciálně pro umístění v superstratech s 24 pražcovými krky.

Moderní dvouoktávové nástroje mají oproti klasickým Stratocasterům posunuté pozice krkového a středového singlu blíže ke kobylce, což má většinou za následek lehký nárůst výšek a úbytek basů. Tyto změny v podání frekvenčního spektra DiMarzio eliminoval odpovídající úpravou daných pásem.

Kobylkový humbucker Igno DP285FBK+G je díky rozšířeným roztečím pólových nástavců použitelný i s nástroji vybavenými vibraty typu Floyd Rose a využívá netradiční magnet Alnico 8 poskytující vyšší výstupní signál (385 mV).

Každá cívka má trochu rozdílné vinutí, což snímači dodává hřejivý tón bez nasálních středů, transparentní výšky a pevné basy. Igno má samozřejmě čtyřžílovou kabeláž umožňující rozpojení cívek, jejich sériový či paralelní režim nebo zapojení v obrácené fázi.

Série DiMarzio Notorious bude dostupná ve čtyřech povrchových provedeních kovových krytů cívek (Gold, Black, Chrome, Unplated) a ceny jednotlivých verzí se mají pohybovat v následujících relacích: Notorious DP283G – cca 100 dolarů, Notorious DP284SG / Notorious DP284G – shodně cca 90 dolarů. Humbucker Igno DP285FBK+G v ceně okolo 100 dolarů nabídne výběr z 20 barevných odstínů a jejich kombinací.

Tagy Dimarzio DiMarzio Notorious DiMarzio Igno Polyphia
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY