Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 26.02.2017 - 00:01

Digitální delay/looper EHX Canyon

Asi neslavnějším modelem značky Electro Harmonix z kategorie dozvukových pedálů je analogový Memory Man, ale firma se samozřejmě nebrání ani produkci kompaktnějších digitálních verzí disponující několika zvukovými režimy a delšími časy. Příkladem je nový digitální delay/looper EHX Canyon nabízející celkem jedenáct různých modů včetně oktávového delaye, páskového echa, reverbu, funkce tap tempo nebo looperu s kapacitou až 62 sekund.

Krabička v bílém laku a stylovou grafikou podmíněnou samotným názvem efektu je vybavena potenciometry FX Level, Delay, Feedback plus rotačním přepínačem s 11 polohami a režimy nabízejícími delaye počínaje verzí digital, přes modulaci, multi-tap, revrse, emulaci starého Deluxe Memory Manu, páskového echo, kombinaci delay/revrb, oktávový delay, shimmer, sampling až po looper.

Malé tlačítko Tap/Divide nastavuje tap tempo a rytmické členění dozvuku (čtvrtky, osminy, tečkované osminy) a po jeho přidržení po dobu cca 1 sekundy jsou u potenciometrů Delay a Feedback aktivovány další funkce jako např. ovládání rychlosti a hloubky modulace, času a tónové clony reverbu, duálního oktaveru, filtrace (shimmer delay), zkreslení (tape delay) apod.

Funkce Tap/Divide je ovladatelná i pomocí integrovaného nášlapného footswitche a tap tempo lze navíc aktivovat externím spínačem zapojeným do konektoru Tap In. Uvnitř šasi najdeme také mini-switch pro volbu modu Tail, který umožňuje jednotlivým frázím dozvuku přirozeně doznít i po vypnutí efektu. Looper s intuitivním ovládáním režimů play, overdub, undo, redo a erase a nahraná smyčka zůstává v paměti i po zpětném přepnutí na některý z delayů.

Digitální delay/looper EHX Canyon představuje flexibilní a sofistikované zařízení, které na rozdíl od analogových verzí nabízí čas v širokém rozmezí 5 ms až 3 s a množství režimů, mezi kterými mnozí kytaristé určitě ocení i emulaci legendárního Memory Manu. Novinka od Electro Harmonix se v evropských obchodech objeví pravděpodobně koncem března za cenu okolo 150 Euro, což je vzhledem k možnostem tohoto efektu velmi přijatelná částka.

Tagy EHX EHX Canyon
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY