Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 01.03.2020 - 08:00

Devil’s Hand: Richie Kotzen opět překvapil

Virtuozní a podle mnoha názorů nedoceněný kytarista Richie Kotzen byl vždy plodným autorem s řadou neotřelých nápadů, nicméně některé tracky z nového alba 50 For 50, které si muzikant nadělil ke svým kulatým narozeninám, mohou při detailnějším poslechu překvapit i jeho skalní fanoušky. Jedním z příkladů je více než osmiminutová skladba Devil’s Hand, tvářící se zpočátku jako standardní rocková balada podpořená zvukem akustiky v kombinaci se Stratocasterem.

Aranžmá si tento témbr drží až do cca páté minuty, kdy se nálada skladby začne měnit a vyústí v parádní a pro rockového kytaristu ne zcela typické sólo evokující melodické postupy jazzových trumpetistů a saxofonistů. V syrověji pojaté finální sólové pasáži, mající daleko k mainstreamovým klišé, Kotzen navíc chromatické linky humbuckerového Telecasteru Thinline doprovází skatovaným zpěvem. Výsledek posuďte sami ...

Tagy Richie Kotzen
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY