Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 01.11.2020 - 08:00

Sbírka kytar Richieho Kotzena

Kytarista, zpěvák a skladatel Richie Kotzen má v Asii širokou fanouškovskou základnu, což potvrzuje i návštěva japonského magazínu Young Guitar, jehož tým měl možnost nahlédnout do Kotzenova soukromí a zdokumentovat jeho oblíbené nástroje, ke kterým majitel ochotně poskytl také komentář.

Kotzen je firemním hráčem Fenderu a nástroje této značky jsou v jeho arzenálu zastoupeny několika japonskými signovanými modely Telecater TLR-RK a Stratocaster STR145-RK se silnějšími profily javorových krků a snímači DiMarzio, červeným Stratocasterem z Custom Shopu, starším Telecasterem Thinline s dvojicí humbuckerů a speciální verzí Telecasteru bez pickguardu.

Na přelom 80. a 90. let odkazuje superstrat Ibanez RG s hororovou grafikou, snímačovou konfigurací HSH, vibratem Edge a modifikací zahrnující odstranění potenciometru tónové clony a přemístění přepínače do prostoru horního rohu těla. Součástí sbírky je i PRS Custom 24 z rané produkce firmy (výr. č. 121), který kytarista v 15 letech dostal od svého otce, následuje Yamaha SG-2000 – Kotzenův první kvalitní nástroj, a výčet uzavírá letitá akustika Gibson L-1, jež dříve patřila Kotzenovu dědečkovi.

Tagy Richie Kotzen
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY