Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Taking My Chances: první singl projektu Smith/Kotzen

Debutovým singlem Taking My Chances potvrzují kytaristé, dlouholetí přátele a také sousedé Adrian Smith (Iron Maiden) a Richie Kotzen (Winery Dogs, Mr. Big, Poison atd.) existenci projektu Smith/Kozen, o němž se na muzikantských fórech spekulovalo už od září. Skladba, v níž se oba protagonisté podělili nejen o kytarové, ale i vokální party, byla nahrána ve studiu Turks & Caicos, ležícím jihovýchodně od bahamského komplexu Compass Point Studios, kde v osmdesátých letech vzniklo také album Iron Maiden Powerslave (1984).

„Myslím, že se s Richiem opravdu dobře doplňujeme,“ řekl Smith. „Je to virtuózní kytarista, který má i skvělý smysl pro melodii – celá věc probíhala velmi přirozeně.“

„Našli jsme společnou řeč v klasickém rocku s bluesovými vlivy – oba jsme na této hudbě vyrůstali,“ přidal Kotzen. „Skládali a nahrávali jsme spolu minulý rok a z výsledků jsem nadšený.“

Další songy z produkce Smith/Kotzen by s pravděpodobnou podporou labelu BMG měly následovat, takže příznivci sedmdesátkového rocku okořeněného hmatníkovou pyrotechnickou se mají na co těšit.

Tagy Adrian Smith Richie Kotzen

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY