Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 19.12.2020 - 08:00

Taking My Chances: první singl projektu Smith/Kotzen

Debutovým singlem Taking My Chances potvrzují kytaristé, dlouholetí přátele a také sousedé Adrian Smith (Iron Maiden) a Richie Kotzen (Winery Dogs, Mr. Big, Poison atd.) existenci projektu Smith/Kozen, o němž se na muzikantských fórech spekulovalo už od září. Skladba, v níž se oba protagonisté podělili nejen o kytarové, ale i vokální party, byla nahrána ve studiu Turks & Caicos, ležícím jihovýchodně od bahamského komplexu Compass Point Studios, kde v osmdesátých letech vzniklo také album Iron Maiden Powerslave (1984).

„Myslím, že se s Richiem opravdu dobře doplňujeme,“ řekl Smith. „Je to virtuózní kytarista, který má i skvělý smysl pro melodii – celá věc probíhala velmi přirozeně.“

„Našli jsme společnou řeč v klasickém rocku s bluesovými vlivy – oba jsme na této hudbě vyrůstali,“ přidal Kotzen. „Skládali a nahrávali jsme spolu minulý rok a z výsledků jsem nadšený.“

Další songy z produkce Smith/Kotzen by s pravděpodobnou podporou labelu BMG měly následovat, takže příznivci sedmdesátkového rocku okořeněného hmatníkovou pyrotechnickou se mají na co těšit.

Tagy Adrian Smith Richie Kotzen
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY