Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Delay Carl Martin Red Repeat 2016 Edition

Analogový delay Carl Martin Red Repeat disponující plným a hřejivým soundem evokujícím zvuk starých páskových ech se dočkal svého nástupce v podobě modelu s označením Red Repeat 2016 Edition. Druhá generace tohoto kvalitního a přitom cenově dostupného delaye rozšiřuje možnosti efektu o modulační obvod, přepínač Manual Time a další footswitch s funkcí Tap Tempo.

Tmavě červené šasi z odolného plastu o rozměrech 120 x 95 x 56 mm je osazeno čtveřicí potenciometrů - Echo slouží k nastavení poměru čistého a efektovaného signálu, Time určuje délku fráze až po hodnotu 600 ms, Repeatem nastavujeme počet opakování a Tone umožňuje zvýraznit vyšší frekvence delaye s tím, že originální signál ponechává v nezměněném stavu.

Mezi hlavními ovladači jsou umístěny dva páčkové spínače - Modulation zapojuje modulační sekci a je navázán na dva malé potenciometry Depth a Speed pro nastavení hloubky a rychlosti vlny, zatímco přepínačem Manual Time volíme mezi klasickým režimem, kdy ve vypnutém stavu je čas dozvuku přímo závislý na poloze knoflíku Time a při aktivaci Manualu tuto funkci přebírá levý nášlapný footswitch Tap Tempo. Po vypnutí Manualu se časová prodleva opět vrátí k původní hodnotě.

Vstupní a výstupní jackové konektory jsou společně s 2.1 mm barelovou zdířkou napájecího 9V adapteru umístěny na čelní straně krabičky. Vzhledem ke koncepci obvodů a vyššímu proudovému odběru cca 50 mA není možno tento efekt napájet baterií.

Carl Martin Red Repeat 2016 Edition ze série Vintage představuje kompaktní a zvukově nadstandardní řešení pro hráče, kteří od tohoto typu efektu očekávají muzikální tón bez digitální sterility, přímočaré ovládání a využijí integrovanou modulaci, která možnosti Red Repeatu posunuje opět o schod výše. Novinka by se měla na pultech evropských obchodů představit zřejmě koncem května a to s poměrně příznivou cenovkou okolo 130 eur.

Tagy Carl Martin Carl Martin Red Repeat 2016 Edition

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY