Přejít k hlavnímu obsahu
Nauze Orchestra Lásku rozdávat umí | Foto: archiv kapely
Nauze Orchestra Lásku rozdávat umí | Foto: archiv kapely
redakce - Po, 06.09.2021 - 15:00

Dejte šanci Lásce!

„Láska je albem, které představuje Nauzea Orchestru jako suverénní rockový kolektiv s potenciálem silného koncertního zážitku,“ psal v recenzi na jejich aktuální desku Pavel Zelinka, a jeho nadšení společně s ním sdílí početná část redakčního týmu. Nyní album kapela konečně pokřtí, ve středu 8. září v pražských Kasárnách Karlín.

Soudíme, že (nejen) poslední deska party kolem Ondřeje Švandrlíka může být inspirací pro početnou část nejen fanouškovské, ale také muzikantské obce. Pro zralost materiálu, nadhled kapely, znamenitý skladatelský rukopis a šťavnatě výživnou teatrálnost místo umělohmotné manýry. „Vůbec fakt, že devítka písniček nikam nepospíchá, dala šanci si šestici s písničkami více vyhrát, podtrhnout silný základ všech položek kolekce. Jednou něžně roztoužený, podruhé lehce nervně zaťatý, jindy pouze odměřený, popisující události jakoby s odstupem,“ píše se dále v recenzi.

Své páté album Láska Nauzea Orchestra vydala u labelu Červený kůň už 1. května, přičemž se natáčelo o rok dříve pod dohledem Ondřeje Ježka ve studiu Jámor. Po sérii letních koncertů vystoupí v aktuálním šestičlenném obsazení a s novým programem poprvé v Praze. Před Nauzea Orchestrou zahraje svou temnou country Mr. Pink and the Bad Thoughts. Budeme u toho!

 

Tagy Nauzea Orchestra

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY