Přejít k hlavnímu obsahu
Celé turné zrekapitulujeme v druhé půlce září na speciálním pražském koncertě. | Foto: Štepán Obdržálek
Celé turné zrekapitulujeme v druhé půlce září na speciálním pražském koncertě. | Foto: Štepán Obdržálek
Jan Řepka -

Na té naší jízdě #3: fotoblog z cyklotúry Jana Řepky & Bájsykl Bandu

Poslední týden naší cesty jsme šlapali pod srpnovým sluncem nahoru a dolů přes Třešť, Jihlavu, Žďárské vrchy a Železné hory, až jsme posledního dne sjeli do vyprahlé Středolabské tabule. Hráli jsme ve vyhlášené hospůdce ve Zborné u Jihlavy, u zámecké kavárny ve Žďáru nad Sázavou, pod břízou na zahradě našich svrateckých hostitelů, na hlavní scéně vyhlášeného festivalu Hlinecký folkový špekáček a nakonec u petanquového hřiště na zahrádce stylové osvěžovny Kolo Bistro v obci Kobylnice nedaleko Týnce nad Labem.

Ta moje přední vidlice musela být načatá už dříve. Je to přeci jen nápor, putovat po českomoravských cyklostezkách s takovým nákladem. Servisních zastávek jsme měli po cestě více (viz níže uvedený výčet poruch), hlavní je však dojet do cíle v celku, a to se nám vcelku povedlo.

Cyklotúra v bodech a číslech

Když to shrneme a podtrhneme, vychází nám ta naše Cyklotúra 2021 asi takhle:

18 dnů. 15 koncertů. 340 km.
750 posluchačů. 100 prodaných CD.
Nejlepší zkušebna: dětský koutek v Komunitním centru Nové Hrady.
Největší pódium: Prázdniny v Telči, Panský dvůr.
Nejlepší jam: Třeboň, Ostende.
Nejvyšší bod: Březinova cesta, 779 m.n.m.
Nejnižší bod: Kolín, 200 m.n.m.
Nejlepší zmrzlina: Slatiňany
Nejlepší koupání: rybník Chochol u Svratoucha
Nejhezčí cyklostezka: Přibyslav-Sázava

Výčet poruch: 1x zadní drát, 1x přední vidlice, 1x přední nosič, 1x přední brzda, žádný defekt!

Technika sbalená na nosiči

Pomineme-li obvyklý obsah cestovních vaků (spacák, oblečení, lékárničku, nářadí), táhli jsme na svých jednostopých soumarech následující hudební výzbroj:

Larson Stetson Style 2 VS1900
Kala U-Bass Mahagoni FL
Baterie LiFePO4 12V 20Ah a měnič na 230V AC se sinusem na výstupu. Průměrná spotřeba při buskování byla necelých 50W, takže baterie vystačí na zhruba 5 hodin hraní.

K tomu tři krabice cédéček, 100ks tištěných programů, kabeláž, mikrofonní stojan, nástrojové stojany a dvě další bezedné škatule plné drobných nezbytností.

Setup je určen pro komornější akce (20-70 lidí), ideálně do plenéru. Základní kritéria: kvalita, váha, velikost, odolnost, jednoduchost. Kondenzátorový mikrofon AKG nám dovoluje přirozené snímání trojhlasu, aniž bychom musili vozit trojnásobné vybavení. Skvěle funguje v kombinaci s AER, které mikrofonu dodává potřebné fantomové napájení. Navíc stojí na scéně jediný stativ. Jedinou nevýhodou je větší náchylnost ke zpětné vazbě.

Ozvučení houslí stařičkým piezo snímačem Fishman V-100 je jistě kompromisem (pozor na jeho umístění v kobylce – nutno trochu experimentovat), v kombinaci s akustickým zvukem přes AKG se však v našich podmínkách osvědčil. Pro větší scény nebo festivaly doporučujeme ovšem DPA.

A co bude dál?

Celé turné zrekapitulujeme v druhé půlce září na speciálním pražském koncertě. Přijedeme na kolech, promítneme a okomentujeme nejlepší fotky z celé cesty a nakonec zahrajeme hodinový koncert plný šlapacích kol, bájsyklů a velocipédů. Termín a místo jsou v jednání.

Závěrem děkujeme všem, kteří nám během cesty věnovali svou pozornost, ukrojili pro nás hlavní i vedlejší vysílací čas, poskytli „bed“ i „breakfast“, napekli borůvkových koláčů, zahráli na hammondky a namontovali náhradní vidlici.

Případné dotazy, náměty nebo pozvání posílejte na adresu jan@janrepka.cz. Těšíme se na vaše tipy a nápady!

 

Jan Řepka & Loes van Schaijk & Jan Bartošek

 
Jan Řepka | Foto: Petr Ivanovský
Jsem zpěvák a kytarista. Vedle své původní tvorby vycházející z klasické folkové tradice 70. a 80. let uvádím také vlastní překlady písní amerického, německého i francouzského původu (Bob Dylan, Mani Matter, Georges Brassens). V letech 2007-2017 jsem vedl hudební cyklus Open M…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY