Přejít k hlavnímu obsahu
Jan Řepka a jeho tým při natáčení. | Foto: archiv Jana Řepky
Jan Řepka a jeho tým při natáčení. | Foto: archiv Jana Řepky
redakce -

Čeští muzikanti zahráli k osmdesátým narozeninám Paula McCartneyho

U příležitosti 80. narozenin Paula McCartneyho vydal písničkář Jan Řepka blahopřejnou píseň Paul McCartney Day. Hudební gratulace vyšla v češtině i angličtině ve středu 15. června. Autorem hudby a námětu je bývalý baskytarista skupiny Country Beat Václav Macháček-Rieger.

„Inspiroval mě McCartneyho duet ‹Get It›, který nahrál se svým přítelem Carl Perkinsem na album Tug of War právě před 40 lety,” vysvětluje Macháček-Rieger. „Původní demo snímek jsem měl léta v šuplíku. Vzpomněl jsem si na něj až letos v zimě. Společně s Janem Řepkou jsme pak napsali text, který promlouvá stejně tak ke všem fanouškům Paula, jako přímo k oslavenci.”

Původní český text přebásnila do angličtiny v Praze žijící nizozemská autorka Loes van Schaijk. V obou verzích zpívá druhý hlas jazzová písničkářka Markéta Zdeňková (MarZ) a na housle hraje Honza Bartošek (Loes & The Acoustic Engineers, Janota 1935).

Videoklip se natáčel koncem května přímo během nahrávání ve studiu Jana Šikla v Praze-Troji.

„Je to výraz čistého fandovstí,” dodává Macháček-Rieger. „Ve speciálním balení a s osobním průvodním dopisem jsme písničku poslali přímo McCartneymu. Je to takový náš malý muzikantský dík za obrovskou nálož zážitků a radosti, kterou Sir Paul s neutuchající energií celý život rozdává. Je jen a jen obdivuhodné, jak to v tomhle věku pořád válí!”

Tagy Jan Řepka

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY